Home Design i wnętrze Designerskie baterie kuchenne — sprawdź, jak możesz urozmaicić swoją kuchnię

Designerskie baterie kuchenne — sprawdź, jak możesz urozmaicić swoją kuchnię

designerskiebateriekuchenne1

Bateria kuchenna wydaje się często całkowicie prozaicznym elementem wyposażenia, na który zwykle nie zwraca się uwagi. Okazuje się jednak, że designerska bateria, o przyciągającym wzrok kształcie i wykonana z nowoczesnych materiałów, potrafi w magiczny sposób odmienić wystrój kuchni. Dowiedz się więcej o modnych rozwiązaniach kuchennych, które łączą względy praktyczne z niepowtarzalną estetyką.

Baterie kuchenne: czas na minimalizm!

Mówi się, że kuchnia powinna być przede wszystkim praktyczna. To prawda, nie oznacza to jednak, że należy zapomnieć o estetyce. Na szczęście nowoczesne rozwiązania pozwalają na proste połączenie tych dwóch istotnych elementów. Również wśród baterii kuchennych znajdziesz wiele modeli, które doskonale wpasują się w nowoczesne, designerskie wnętrza, a jednocześnie pozostaną w pełni funkcjonalne.

Nowoczesna bateria kuchenna jest zazwyczaj minimalistyczna lub nawiązująca do stylu industrialnego. Doskonale wpasowuje się to w najmodniejsze obecnie trendy — wciąż na topie jest styl skandynawski, w którym minimalizm ocieplany jest urokliwymi dodatkami i ciepłymi drewnianymi akcentami. Chętnie tworzy się też wnętrza industrialne, w których każdy element wyposażenia jest starannie przemyślany i zaskakuje formą.

designerskiebateriekuchenne3

Kształt baterii: prosty, ale przyciągający wzrok

Modne baterie kuchenne są przede wszystkim wysokie — wśród designerskich modeli najczęściej znaleźć możesz z daleka rzucające się w oczy proste formy. Tradycyjne baterie są zazwyczaj dość niskie, a ramię, z którego wypływa woda, jest stosunkowo krótkie i położone pod kątem ostrym do płaszczyzny zlewu.

Nowoczesne baterie kuchenne mają wysoka wylewkę, na końcu wygiętą w elegancki łuk. Popularne są też modele z wysoką wylewką zgiętą na końcu pod kątem prostym. Takie rozwiązania nie tylko cieszą oczy, lecz również okazują się bardzo praktyczne — wysoka wylewka pozwala na wygodne mycie naczyń czy owoców, a jej łukowate zakończenie powoduje, że woda nie rozbryzguje się na boki.

Z jakich materiałów wykonuje się baterie kuchenne?

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest bateria kuchenna chromowana, której zaletą jest ładny połysk; jest to także opcja bardzo uniwersalna. Wśród designerskich baterii można znaleźć modele dekoracyjne, z pozłacaną, patynową czy satynową wylewką — sprawdzą się doskonale we wnętrzach industrialnych bądź aranżacjach w stylu retro. Dobrze będą w nich wyglądać również baterie ze stali szlachetnej.

designerskiebateriekuchenne2

W minimalistycznej przestrzeni świetnie prezentować się będzie bateria granitowa lub bateria ceramiczna. To drugie rozwiązanie jest stosunkowo drogie, jednak zapewnia niezwykle wysoką trwałość i odporność na zniszczenia, a jednocześnie stylowy wygląd kuchni.

Jakie kolory pasują do nowoczesnego wnętrza?

Na rynku znajdziesz baterie kuchenne w najróżniejszych kolorach — oferta jest naprawdę niezwykle szeroka, dzięki czemu bez problemu dobierzesz idealne rozwiązanie do Twojej kuchni. W designerskich industrialnych wnętrzach, a także w mieszkaniach w stylu retro, dobrze wyglądać będą baterie z mocnym połyskiem, w metalicznych odcieniach np. złocone.

Jeżeli urządzasz mieszkanie w stylu skandynawskim, wybierz modele wyglądające jak najbardziej naturalnie, w jasnych barwach, niezbyt mocno połyskujących. W minimalistycznych wnętrzach warto postawić na intensywne, kontrastowe kolory — np. w białej kuchni ciekawie wyglądać będzie czarna wylewka.