Home Design i wnętrze Design dobrze smakuje

Design dobrze smakuje

Innex_3

Nie tylko aromatyczna kawa i pyszne jedzenie kuszą, aby wstąpić do kawiarni czy restauracji. Torównież ich niezwykle stylowe i oryginalne wnętrza „wciągają” nas do środka. Przyjrzyjmy się bliżejciekawym pomysłom na aranżację takich miejsc i zastanówmy się, czy można je przenieść donaszych prywatnych przestrzeni.

Surowe surówki

Coraz częściej możemy odnieść wrażenie, że miasto „wchodzi” do wnętrz, przenika je, tworząc z nimijedną, spójną całość. Dzieje się tak dzięki aranżacjom w stylu industrialnym, które nierozerwalniełączą się z klimatem surowych, miejskich przestrzeni. Czym się wyróżniają? Główną rolę grają tutaj„mocne” materiały, takie jak: stal, szkło, beton czy miedź. Umiejętnie wykorzystane, sprawiają, żerestauracja czy kawiarnia nabierają niezwykle oryginalnego charakteru. Beton jest wykorzystywanyjako element zdobiący ściany lub też, w wersji szlifowanej, jako podłoga. Aby stonować zimny klimat,często taka aranżacja uzupełniana jest o elementy drewniane. Przykładowo, mogą to być, dalejutrzymane w surowym stylu, meble z palet (siedziska, stoły jadalne) czy płyt OSB (lady). Takierozwiązania ciekawie zaprezentują się również w domu. Ze wspomnianej palety możemy bowiemwykonać samodzielnie stolik do kawy lub nawet stelaż łóżka do sypialni. A jeżeli lubimy intensywniejmieszać smaki, to idealnie będziemy się czuć w eklektycznie urządzonych miejscach.

Kogel-mogel

Może na pierwszy rzut oka wyglądają chaotycznie, ale tak naprawdę każdy ich element jest wynikiemprzemyślanego planu aranżacyjnego. Mowa tutaj o lokalach w stylu eklektycznym. Restauratorzyzapraszają tutaj do stołów, którym towarzyszą krzesła z zupełnie różnych „epok”. We wnętrzachprzeplatają się kryształowe żyrandole z kubistycznymi fotelami w stylu lat 60, duże kolorowe plakaty iminimalistyczne czarno-białe zdjęcia, welurowe materiały sof z metalowymi elementamiindustrialnych stolików. Jeżeli tylko wszystko dobrane jest ze smakiem i umiarem, to na pewno wtakich pomieszczeniach będziemy czuć się dobrze. A jeżeli chcemy nadać eklektyczny charakternaszym prywatnym przestrzeniom, pamiętajmy, aby zachować przy tym spójny charakter – np.zdecydujmy się na dodatki tylko w klimacie glamour zestawiając je z meblami w styluskandynawskim. Ważne, aby nie doprowadzić do zagracenia, które zdecydowanie nie ma nicwspólnego z designem.

Domowe wypieki

„Czuj się jak u siebie w domu!” – również w ten sposób część lokali zaprasza nas do swoich wnętrz,maksymalnie starając się nawiązać do domowego zacisza. W tym celu wykorzystywane są elementy,które towarzyszą nam w codziennym życiu prywatnym. – Aby dodać przytulności, warto wprowadzićdo restauracji czy kawiarni meble w obiciach tkaninowych. Szczególnie dobrze sprawdzą się luźnepokrycia z naturalnych materiałów, takich jak len czy bawełna. Oczywiście nie można przy tymzapomnieć o poduszkach, które powinny licznie dekorować sofy i fotele. – opowiada KatarzynaJakubowska z firmy SITS, producenta mebli w stylu skandynawskim. Nieformalny charakter tego typumiejsc spotkań podkreślany jest również poprzez użycie puf. Te urocze siedziska w różnychrozmiarach, kształtach i kolorach, niedbale rozrzucone, przypominać nam będą nasz mały, prywatnyharmider. A gdy się w nie wtulimy, popijając kawę, możemy nawet zapomnieć, że wyszliśmy z domu.Najważniejsze bowiem, abyśmy w lokalu czuli się po prostu swobodnie. Design to smaczny dodatek,który na pewno umili nam czas i może również zainspiruje do stworzenia własnych, oryginalnycharanżacji.