Home Uroda Depilacja laserowa z wykorzystaniem lasera diodowego – dlaczego warto?

Depilacja laserowa z wykorzystaniem lasera diodowego – dlaczego warto?

151455123477305900

Chciałabyś skutecznie i na długo pozbyć się owłosienia? Jest na to sposób!

Która z nas tego nie zna? Codzienna depilacja maszynką do golenia, bolesny wosk, czy mało skuteczne pianki do depilacji? Chciałabyś być gładka, a jednocześnie nie poświęcać za dużo czasu na depilację? Jeśli tak zainteresuj się nowoczesnymi metodami depilacji, które rozprawiają się z problemem raz, a dobrze!

Dlaczego warto zdecydować się na depilacje laserową?

Dzięki nowoczesnym technologiom jesteśmy w stanie trwale pozbyć się owłosienia. Depilacja światłem dzieli się na kilka rodzajów: depilację, w której wykorzystywane są lampy błyskowe ksenonowe lub VPL, depilacja, przy której wykorzystuje się światło lasera, czy depilacja z wykorzystująca technologie mieszane. Każda z tych metod ma swoje zalety i wady, jednak pozwala uporać się z problemem owłosienia dość skutecznie w porównaniu do tradycyjnych metod depilacji.

Dla kogo to rozwiązanie?

Dla kobiet, które na stałe chcą się pozbyć owłosienia i zapomnieć o tradycyjnej depilacji. To doskonałe rozwiązanie dla Pań, które zawsze chcą być gładkie, a jednocześnie nie zawracać sobie głowy depilacją. Nie da się ukryć, ze to także wybawienie dla tych u których depilacja była uciążliwa ze względu na jej częstotliwość, wrażliwość skóry po zabiegu oraz problemy takie jak, wysypka, czy wrastające mieszki włosowe.

Marzą Ci się gładkie nogi każdego dnia? Wypróbuj depilację laserową, a będziesz w pełni zadowolona. Depilacja laserowa wymaga odpowiedniego przygotowania, którego nie warto pomijać, jeśli chce się zadbać o najlepsze efekty.

  • Przed zabiegiem należy regularnie nawilżać skórę — minimum przez tydzień.
  • Do miesiąca przed zabiegiem można stosować tylko i wyłącznie maszynkę do golenia — należy unikać wosku, pęsety oraz depilatorów mechanicznych.
  • Bezpośrednio przed zabiegiem zgól włoski maszynką, przy czym zostaw ich kilka, by osoba wykonująca zabieg mogła ocenić ich barwę oraz grubość.

Po zabiegu

Po zabiegu depilacji światłem należy odpowiednio zadbać o skórę. Zaleca się stosowanie żeli bezmydłowych do mycia, unikanie antyperspirantów na wydepilowanym obszarze oraz unikanie opalania.

Lampy błyskowe (IPL/VPL)

Bardzo popularną metodą depilacji jest wykorzystanie światła z lamp błyskowych. Ma ona jednak znaczące wady: wysyłane fale trafiają nie tylko do włosa, ale i tkanek okolicznych, przez co mogą wywoływać poparzenia. Z tego samego powodu przesyłana energia jest rozproszona, co zmniejsza efekty depilacji, przy jednoczesnej bolesności zabiegu.

Depilacja laserowa

To nowoczesna i skuteczna depilacja laserowa. Wykorzystuje się w niej między innymi lasery aleksandrytowe, diodowe oraz neodymowo-yagowy. Do najlepszych laserów tego typu zalicza się lasery Light Sheer, które minimalizują czas zabiegu oraz jego bolesność, za sprawą systemu mrożenia ChillTip, który zapewnia ochronę skóry przed poparzeniami. W ten sposób depilacja przy użyciu lasera diodowego jest bezpieczna, łagodna, a przy okazji zapewnia trwałe rezultaty.

Urządzania mieszane

Łączą w sobie światło lasera i lampy ksenonowej. Tym samym podobnie, jak w przypadku metod IPL i VPL mogą być bolesne i mieć mniejszą trwałość. Światło nie jest kierowane centralnie do mieszków włosowych, tylko na całą powierzchnię skóry. Poleca się ten sposób depilacji dla osób o jasnych włosach.

Depilacja laserowa to rozwiązanie codziennych problemów wielu kobiet. To rozwiązanie ma liczne zalety, do których można zaliczyć trwałość, koniec z wrastającymi włosami, możliwość znieczulenia, brak komplikacji, a przede wszystkim zaoszczędzony czas!