Home Bez kategorii Depilacja laserowa – FAKTY i MITY

Depilacja laserowa – FAKTY i MITY

depilacjalaserowa1

Depilacja laserowa jest coraz chętniej wybieranym zabiegiem wśród klientek. Jej największymi zaletami są bez wątpienia: długotrwałe efekty i bezbolesność. Skóra pozbawiona zbędnego owłosienia nadal jest w modzie. W szczególności jest pożądana podczas wakacji, kiedy chcemy opalić trochę ciała. Jako, że jest to zabieg stosowany w stosunkowo od niedawna, narosło wokół niego sporo mitów. Zatrzymajmy się nad nimi na chwilkę i poznajmy bliżej zabieg depilacji laserowej.

Czy depilacja laserowa boli?

Tutaj sprawdza się powiedzenie, że ,,co człowiek to opinia”. Dla większości osób będzie to zabieg bezbolesny, natomiast inni będą czuli dyskomfort czy nawet ból. Zabiegowi depilacji laserowej najlepiej poddają się włoski ciemne, które wyrosły na skórze o bladej karnacji. Zawierają one dużą ilość melaniny, czyli pigmentu odpowiedzialnego za ochronę skóry przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego. Nie oznacza to jednak, że z epilacji laserowej nie mogą korzystać osoby z jasnym owłosieniem! Nowoczesne technologie wykorzystywane w medycynie estetycznej pozwalają na skuteczne i bezbolesne laserowe usuwanie nawet tych jasnych włosów.

Czy do zabiegu depilacji laserowej trzeba się specjalnie przygotowywać?

Przed zabiegiem depilacji laserowej trzeba zaprzestać wyrywania włosków min. miesiąc przed zabiegiem. Nie powinno się usuwać włosków depilatorem, woskiem czy pęsetą. Można je jednak ogolić maszynką jednorazową dzień przed planowanym zabiegiem.

Czy każdy może poddać się zabiegowi depilacji laserowej?

Do zabiegu nie mogą przystąpić kobiety w ciąży i matki karmiące piersią. Choroby nowotworowe oraz bielactwo, łuszczyca, rybia łuska, opryszczka to także przeciwwskazania do depilacji laserowej. Zabiegowi nie mogą poddać się również osoby cierpiące na cukrzycę oraz stany zapalne skóry.

Jakie miejsca można poddawać depilacji laserowej?

Usuwanie włosków za pomocą lasera można przeprowadzać niemal na całym ciele. Najczęściej wykonuje się depilację okolic bikini, zwaną depilacją brazylijską, depilację pach, nóg, ud, pleców czy twarzy.

depilacjalaserowa2

Czy jeden zabieg depilacji laserowej wystarczy, aby usunąć włoski na stałe?

To mit bez dwóch zdań. Nie jest to możliwe, aby podczas jednej wizyty usunąć trwale niechciane owłosienie. Jedna wizyta da bardzo krótkotrwały efekt. Po każdym zabiegu włoski będa odrastać w normalnym trybie, ale po ok. 2-3 tygodniach w większości wypadną. Zabieg ten należy powtarzać 4-5 razy co 6-8 tygodni, tak aby efekt był trwały. Podczas pierwszego zabiegu usuwa się średnio ok. 20-30% włosów.

Depilacja laserowa a opalanie

Nie należy opalać się min. miesiąc przed wykonaniem zabiegu depilacji laserowej. Dotyczy to zarówno opalania na plaży czy w solarium. Reguła ta obowiązuje także przy stosowaniu kremów samoopalających. Ważne, aby przestrzegać tego również miesiąc po przeprowadzonym zabiegu. Decydując się na depilację laserową należy bezwarunkowo zaprzestać jakiegokolwiek opalania.

depilacjalaserowa3

Depilacji laserowej nie powinny poddawać się osoby posiadające pieprzyk z włoskami

Osoby posiadające jakąkolwiek zmianę skórną powinny unikać depilacji laserowej. Wszelkiego rodzaju lasery używają promieniowania, które może wywołać nieprzyjemne powikłania. Co więcej, włosy pokrywające tego typu miejsca nie powinny być podcinane czy wyrywanie pęsetą, co niestety jest częstą praktyką wśród pań.

depilacjalaserowa4

Depilacji laserowej nie powinny poddawać się nastolatki

Mit. Depilację laserową można wykonywać w każdym wieku. Nastolatki także mogą poddawać się tego typu zabiegowi, ale należy wziąć pod uwagę to, że ich gospodarka hormonalna odpowiedzialna za owłosienie cały czas się zmienia. Dlatego też tego typu zabieg może okazać się mniej skuteczny. Wynika to z faktu, że gospodarka hormonalna, która pracuje na najwyższych obrotach, może niespodziewanie przyspieszyć wzrost owłosienia.

Jeżeli zależy Państwu na jak najbardziej profesjonalnym wykonaniu tego zabiegu oraz odpowiedzi na nurtujące pytania, zapraszamy do kliniki medycyny estetycznej Fabskin w Warszawie.