Home Uroda Dental face lifting – nowość w stomatologii estetycznej

Dental face lifting – nowość w stomatologii estetycznej

Fot.:Fotolia

Dzięki dental face lifting stomatologia estetyczna z sukcesem wkracza w rejony jeszcze do niedawna zarezerwowane dla chirurgii plastycznej. Poważną konkurencją dla skalpela i botoksu staje się lifting stomatologiczny, który odmładza i poprawia owal twarzy w zdecydowanie mniej inwazyjny sposób.

Zmarszczki, bruzdy oraz opadające kąciki ust sprawiają, że wyglądamy na starszych niż jesteśmy w rzeczywistości. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z tego, że bardzo często zmiany te spowodowane są ubytkami w uzębieniu. Utrata zębów wiąże się bowiem z zanikiem tkanki kostnej, będącej podporą dla tkanek miękkich twarzy – mięśni, skóry policzków i warg. Konsekwencją tych zmian jest zapadnięcie się środkowego i dolnego piętra twarzy, co widoczne jest w postaci pionowych zmarszczek nad górną i dolną wargą, pogłębionych bruzd nosowo-wargowych oraz opadniętej, zwiotczałej skóry.

Lifting stomatologiczny odmładza

Proces ten na szczęście jest odwracalny. Dzięki liftingowi stomatologicznemu, którego podstawą jest odbudowa uzębienia i struktur kostnych, możliwe są spektakularne zmiany w estetyce całej twarzy. Poprzez zastosowanie najnowszych technik i technologii w stomatologii, znacząco poprawiony zostaje profil twarzy, zmarszczki wokół ust ulegają spłyceniu, wargi zostają uwydatnione, a skóra odzyskuje utraconą sprężystość. Efekt końcowy jest wynikiem ścisłej współpracy kilku specjalistów – lekarzy stomatologów, implantologów, ortodontów oraz lekarzy medycyny estetycznej.

Tryb leczenia dostosowany jest do stanu uzębienia oraz indywidualnych wymagań pacjenta. Oprócz implantologii, będącej podstawą dental face liftingu, stosowana jest również ortodoncja nieekstrakcyjna, która koncentruje się na rozbudowie łuków zębowych oraz harmonijnym ułożeniu zębów.

Piękny uśmiech wzmacnia efekt

Metoda dental face liftingu korzysta także z dobrodziejstw stomatologii estetycznej, dzięki której możliwe jest wyeliminowanie wszelkiego rodzaju niedoskonałości zębów i uzyskanie pięknego uśmiechu – oznaki zdrowia, witalności i młodości. Skaling, piaskowanie oraz wybielanie specjalistyczną lampą Beyond Polus skutecznie pomagają pozbyć się osadu, kamienia nazębnego oraz przebarwień powstałych na skutek picia kawy, herbaty lub palenia papierosów.

Idealny kolor oraz kształt zębów uzyskać można również poprzez zastosowanie licówek lub koron pełnoceramicznych – rozwiązania te stosuje się m.in. gdy ząb jest martwy lub gdy zębina znajdująca się pod szkliwem naturalnie ma kolor żółty.

Jeśli zachodzi taka potrzeba, w ramach liftingu stomatologicznego dodatkowo można wykonać zabiegi na skórę twarzy z użyciem kwasu hialuronowego lub botoxu.

Fenomen dental face liftingu

Na dental face lifting zdecydować można się w każdym wieku. W przeciwieństwie do operacji chirurgicznych, obarczonych pewnym ryzykiem powikłań, technika liftingu stomatologicznego jest całkowicie bezpieczna. Co więcej, rezultaty osiągnięte dzięki tej metodzie są trwalsze niż w przypadku klasycznego liftingu, mimo iż nie dochodzi do ingerencji w głębiej położone tkanki.