Home Uroda Dekoloryzacja włosów w dobrym salonie fryzjerskim. Na czym polega i czy jest bezpieczna dla włosów?

Dekoloryzacja włosów w dobrym salonie fryzjerskim. Na czym polega i czy jest bezpieczna dla włosów?

girl-2189247_1920

Wizyta w salonie fryzjerskim, związana z nieodpartą chęcią zmiany dotychczasowego koloru włosów dla wielu kobiet jest świetną okazją do chwili relaksu i przeprowadzenia rewolucyjnej metamorfozy wizerunku. Czasami zdarza się jednak, że rezultat koloryzacji jest odwrotny do zamierzonego, bądź klientka – przewrotnie – marzy o tym, by szybko i radykalnie rozjaśnić swoje ciemne włosy. W obu przypadkach, najlepszym rozwiązaniem jest zabieg odwrotny do koloryzacji, czyli… dekoloryzacja. Na czym polega, jakie daje efekty i czy nie niszczy delikatnych pasm? Sprawdźmy!

Czym jest dekoloryzacja włosów?

Dekoloryzacja to zabieg fryzjerski, który polega na profesjonalnym ściągnięciu koloru z uprzednio zafarbowanych włosów. Podczas dekoloryzacji, fryzjer wybawia z pasm sztuczne, ciemne pigmenty, które pozostawiła po sobie farba do włosów. Do jej wykonania, można wykorzystać rozjaśniacz bądź tzw. ściągacz koloru (color peel). W renomowanych salonach fryzjerskich, styliści fryzur pracują wyłącznie na profesjonalnych preparatach do włosów, które w swoim składzie zawierają również cenne substancje pielęgnujące pasma.

Dekoloryzacja jest więc zabiegiem bezpiecznym, ale jedynie wówczas, gdy jest wykonywana przez doświadczonego fryzjera, który, aby nie uszkodzić delikatnej struktury włosów, musi prawidłowo ocenić ich stan i dobrać optymalne stężenie preparatów, niezbędnych do usunięcia sztucznego zabarwienia pasm.

Dekoloryzacja włosów – dla kogo?

Dekoloryzacja to idealne rozwiązanie przede wszystkim dla osób, które nie są usatysfakcjonowane efektem koloryzacji włosów. Jak się jednak okazuje, zabieg ten jest także świetnym sposobem na to, aby szybko i bez konieczności radykalnego ścinania pasm, wrócić do ich naturalnego odcienia.

Profesjonalne kosmetyki do dekoloryzacji, skutecznie wywabiają ciemne pigmenty z włosów, dlatego też najlepsze efekty zabiegu można osiągnąć na pasmach czarnych, czerwonych, mahoniowych, brązowych oraz ciemnorudych.

Aby zabieg dekoloryzacji przyniósł oczekiwane rezultaty, warto pamiętać o tym, że:

  • włosy muszą być ufarbowane – preparaty do dekoloryzacji usuwają wyłącznie sztuczne pigmenty;
  • włosy powinny być w dobrej kondycji – choć dekoloryzacja przy użyciu wysokiej jakości preparatów nie niszczy struktury pasm, może je osłabiać, tym bardziej, że po jej wykonaniu, niezbędne jest ujednolicenie koloru włosów za pomocą delikatnej farby.

Jak długo trwa dekoloryzacja ciemnych włosów?

Czas trwania dekoloryzacji zależy od takich czynników, jak m.in.:

  • intensywność koloru,
  • jakość użytej wcześniej farby,
  • kondycja włosów.

W przypadku, gdy koloryzacja została wykonana w profesjonalnym salonie fryzjerskim,
z wykorzystaniem wysokiej jakości preparatów, usuwanie sztucznego pigmenty, trwa zwykle około
2 godzin, po upływie których, najczęściej uzyskuje się zadowalający efekt.

Inaczej jest w sytuacji, gdy włosy zostały ufarbowane w sposób nieprofesjonalny, przy użyciu szkodliwych preparatów, które doprowadziły do ich zniszczenia, a finalny odcień jest dodatkowo bardzo ciemny – wówczas konieczne jest wykonanie dekoloryzacji kilka razy. To znacznie wydłuża cały proces, tym bardziej, że kolejne zabiegi, muszą być wykonywane z zachowaniem odpowiednich odstępów czasu. Niekiedy zdarza się więc, że powrót do naturalnego koloru włosów trwa nawet… pół roku.

Jednorazowo, pasma można rozjaśnić o kilka tonów, w związku z czym np. kruczoczarne włosy, fryzjer za pierwszym razem rozjaśni do brązowych tonów, natomiast gdy są jaśniejsze (np. rude) – dużo szybciej zostaną całkowicie odbarwione.

SmartBond, czyli sposób na bezpieczną dekoloryzację włosów

W najlepszych salonach fryzjerskich w Polsce (np. https://salony-jeanlouisdavid.pl/), gdy klientka oczekuje diametralnej zmiany odcienia włosów (powyżej 3 tonów), fryzjerzy do standardowej dekoloryzacji, zwykle proponują odpowiednią, odbudowującą usługę pielęgnacyjną – SmartBond.

W praktyce, SmartBond to wysokiej klasy środek, wykorzystywany do koloryzacji, rozjaśniania, ale też dekoloryzacji włosów, który sprawia, że pasma są natychmiast wzmocnione i zabezpieczone przed zniszczeniem.

Kwas maleinowy zawarty w SmartBond wpływa m.in. na odbudowę zerwanych mostków dwusiarczkowych we włosach oraz naprawę tych, które są już osłabione. Wykorzystanie podczas dekoloryzacji tak innowacyjnego środka jakim jest SmartBond, sprawia, że pasma są w świetnej kondycji.

Pielęgnacja włosów po dekoloryzacji

Po wykonanym zabiegu dekoloryzacji, niezbędne jest ufarbowanie włosów dla uzyskania pięknego, jednolitego koloru, przy czym specjaliści zalecają, aby nowa farba była o ton jaśniejsza od odcienia pasm po dekoloryzacji. W związku z tym, jednym z najważniejszych elementów prawidłowej pielęgnacji włosów jest ich dogłębne nawilżenie i odżywienie. W tym celu, warto sięgnąć po profesjonalne preparaty do włosów, które dzięki innowacyjnym recepturom, skutecznie odżywią pasma od nasady, aż po same końce.