Home Styl Damski zegarek – na co zwrócić uwagę?

Damski zegarek – na co zwrócić uwagę?

zegarek-damski

Moda, estetyka i jakość wykonania – na to zazwyczaj zwracają uwagę kobiety, wybierając biżuterię i wszelkie dodatki. Warto poświęcić szczególną uwagę ostatniemu aspektowi. Dlaczego? Ponieważ ładny, lecz nieprawidłowo działający zegarek nie będzie powodem do dumy i przede wszystkim – nie spełni swojej funkcji. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze czasomierzy.

Mechanizm

Estetyka jest istotna – to, co nosimy, musi nam się po prostu podobać. Jednak nie tylko wygląd ma znaczenie. Przy wyborze zegarka musimy zwrócić uwagę na jego mechanizm. Wyróżnić możemy dwa mechanizmy:

  • kwarcowy – napędzany baterią,
  • mechaniczny – napędzany automatycznie.

Najpopularniejszy jest mechanizm kwarcowy. Gdy przestaje działać, należy tylko wymienić baterię. W przypadku zegarków mechanicznych niezbędna będzie profesjonalna pomoc zegarmistrza. Zegarki mechaniczne mają jednak zaletę, która może być ważna dla ich posiadaczy. Mechanizm kwarcowy charakteryzuje się przemieszczaniem wskazówki sekundnika równo co sekundę i typowym, towarzyszącym mu cykaniem. Inaczej funkcjonuje drugi system, dzięki któremu wskazówka płynnie przemieszcza się po tarczy.

Duży wybór zegarków w obu opcjach znajdziesz na stronie sklepu e-zegarki.com.

Pozostałe parametry

Równie istotne co mechanizm, jest szkło, jakim jest pokryta tarcza zegarka. Niestety tani zegarek jest najczęściej złożony z komponentów o niskiej jakości, a co za tym idzie, także wytrzymałości. Zegarki damskie zwykle są wykonane ze szkła mineralnego, którego poziom odporności na wszelkiego typu uszkodzenia jest dobry. Warto jednak zainwestować w szło szafirowe, które wykorzystywane jest m.in. przez wspomnianą Longines. Naprawdę trudno jest je zarysować.

Innym parametrem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze zegarka, jest także pasek. Skórzany czy bransoletka? To zależy od upodobań oraz przeznaczenia. Pasek zawsze można wymienić, jednak przy wyborze solidnej firmy, zarówno jeden, jak i drugi model powinien posłużyć latami.

Dla ciekawych. Siła reklamy i marka Longines

Ekskluzywne produkty potrzebują sugestywnej reklamy. Z tego względu do promocji prestiżowych marek angażowani są celebryci, biorący udział w pięknych sesjach fotograficznych i spotach reklamowych, które oddziałują na wyobraźnię klientów. Często zwracamy uwagę na to, kto jest ambasadorem danej marki. Kto bowiem nie chciałby poczuć się jak gwiazda filmowa?

Szerokie pole współpracy w tym zakresie wykazuje Longines – marka, której zegarki polecała m.in. hinduska piękność Aishwarya Rai Bachchan. Promowany przez nią od 1999 roku model Dolce Vita idealnie oddawał motto marki „Elegancja to styl życia”. Z kolei laureatka Oscara Kate Winslet rozpoczęła swoją współpracę z firmą w 2010 roku. Sześć lat później gościła w miejscu jej założenia, przypatrując się procesowi produkcji. Jej szczególną uwagę zwrócił model Flagship, który doczekał się reedycji sygnowanej nazwiskiem aktorki. Środki z jego sprzedaży wsparły fundację aktorki. Do ambasadorek Longines należą także: modelka Chi Ling Lin, narciarka alpejska Mikaela Shiffrin, tenisistka Stefanie Graf, czy w Polsce Agnieszka Radwańska.

Damskie zegarki z Longines to marka, która tworzy niezwykłe kolekcje zegarków o zróżnicowanych potrzebach, dbając przy tym o ich funkcjonalność.