Home Styl Czym powinna charakteryzować się biżuteria ślubna?

Czym powinna charakteryzować się biżuteria ślubna?

bizuteriaslubna

Wybór ślubnej biżuterii to jedno z ważniejszych zadań, na które przyszła Panna Młoda powinna poświęcić nieco czasu. Z tego względu warto zaplanować je z wyprzedzeniem, najlepiej na etapie wybierania sukni ślubnej. Oba elementy są bowiem ze sobą ściśle powiązane. Od fasonu sukni będzie zależało to jaki rodzaj biżuterii można założyć, w jakim stylu oraz długości. Warto przemyśleć w czym czujemy się najlepiej. Jeśli na co dzień nie nosimy bransoletek, może się okazać, że będą dla nas niekomfortowe w dniu wesela. Z tego względu wcześniej zaplanujemy jakie elementy będą obowiązkowe.

Czym kierować się przy wyborze biżuterii ślubnej?

Dodatki w postaci kolczyków czy naszyjnika stanowią ważne uzupełnienie wizerunku Panny Młodej. Z tego względu warto zadbać o ich jakość. Na co należy zwracać uwagę podczas wyboru biżuterii?

Wszystkie dodatkowe elementy muszą współgrać z suknią ślubną. Jeśli jest ona mocno ozdobna, zrezygnujmy z wyrazistej i bujnej biżuterii, bowiem możemy uzyskać efekt przesytu. Lepiej zachować umiar, który będzie świadczyć o dobrym guście Panny Młodej. Biżuteria powinna pasować charakterem do wybranej kreacji. Proste sukienki w rustykalnym stylu nie będą dobrze komponować się ze sporej wielkości, błyszczącymi dodatkami. W razie wątpliwości najlepiej poprosić o pomoc obsługę sklepu.

Jeśli biżuteria ślubna ma zawierać kamienie ozdobne, wybierzmy kolor, który będzie współgrać z urodą Panny Młodej i jej gustem. Kolejna zasada odnosi się do rodzaju wybranych dodatków. Są one uzależnione od fasonu i kroju sukni ślubnej. Przy stójce musimy zrezygnować z naszyjnika i długich kolczyków. Jeśli suknia ma długie rękawy, z pewnością nie sprawdzą się bransoletki. Warto zastanowić się nad tym jakie elementy można wyeksponować. Przykładowo przy odkrytym dekolcie świetnie zaprezentuje się kolia. Panie obdarzone długą szyją mogą z kolei sięgnąć po wiszące modele kolczyków. Ciekawe propozycje pod tym względem znajdziemy w sklepie z biżuteria Marko.pl. Biżuteria ślubna to jednak nie tylko kolczyki.

slubbransoletka

Biżuteria ślubna – rodzaje

Choć dodatki ślubne wyglądają pięknie, ciężko zdecydować się na wszystkie z nich. Tak jak w stylizacjach noszonych na co dzień, tak i w dniu ślubu warto postawić na jeden mocny akcent. Z jakimi rodzajami biżuterii możemy się spotkać?

  • Kolczyki – są dostępne w różnych wielkościach, kształtach i odcieniach. Z powodzeniem mogą grać główną rolę wśród biżuterii lub stanowić subtelny dodatek. Jeśli zależy nam na pierwszej opcji, warto wybrać długie i mocno ozdobne kolczyki, na przykład w postaci klipsów. W przeciwnym wypadku można zdecydować się na uniwersalne i bardzo kobiece perełki.
  • Naszyjnik – jego wielkość zależy przede wszystkim od modelu wybranych kolczyków. Zestawiamy je ze sobą na zasadzie przeciwieństwa. Sporej wielkości kolia będzie komponować się z niewielkimi wkrętkami lub perełkami. Z kolei bardzo duże i wiszące kolczyki sprawdzą się jedynie z delikatnym i cienkim łańcuszkiem. W tym wypadku warto jednak zastanowić się czy aby na pewno jest on niezbędny.
  • Bransoletka – to najrzadziej wybierany element biżuterii. Poleca się ją w sytuacjach, gdy postawiłyśmy na wyraziste kolczyki, bez naszyjnika. Aby jak najbardziej ją wyeksponować, warto wybrać szeroki model, który będzie widoczny z daleka.
  • Opaski – tego typu biżuteria ślubna staje się coraz bardziej popularna, jednak nie pasuje do wszystkich kreacji. Mogą zdecydować się na nią Panny Młode, które wybrały styl księżniczki. Ozdobne opaski świetnie prezentują się na upiętych włosach. Jeśli wybrałyśmy delikatny model możemy zestawić go z naszyjnikiem. Uważajmy jednak na wybór kolczyków. Może się okazać, że trzeba będzie z nich zupełnie zrezygnować.