Home Uroda Czym podkręcić wiosenne spojrzenie? Przegląd hitów kosmetycznych

Czym podkręcić wiosenne spojrzenie? Przegląd hitów kosmetycznych

czym-podkrecic-wiosenne-spojrzenie-przeglad-hitow-kosmetycznych-2

Zima powoli ustępuje, a tuż po niej nadejdzie długo wyczekiwana wiosna. Pierwsze ciepłe promienie słońca, budząca się do życia natura, śpiew ptaków przyniesie świeże powietrze. Powiew wiosny poczujemy w swoich szafach, ale warto zadbać o to, by także na naszej twarzy, w makijażu pojawiły się elementy wiosennych hitów kosmetycznych i trendów. Sprawdź, co będzie modne w makijażu tej wiosny!

Kolejny sezon zbliża się wielkimi krokami. Promowane trendy zbytnio nie odbiegają od tych ubiegłorocznych, jednak są one okraszone nowym sznytem blasku i metalicznego połysku.

Makijaż wiosenny powinien być przede wszystkim pełen blasku, rozświetlenia i efektu „glow”. Po długiej i szarej zimie nasza skóra być może nie jest w doskonalej kondycji, tym bardziej przyda jej się rozświetlający make-up. Zmęczeni szarością dnia, długimi nocami i brakiem słońca, powinniśmy postawić na kolory jasne, pełne błysku, ale i mocne, energetyczne.

  czym-podkrecic-wiosenne-spojrzenie-przeglad-hitow-kosmetycznych-1

Mocny fundament

Warto uświadomić sobie, że podstawą do uzyskania naturalnego efektu na twarzy, rozświetlenia jest właściwa jej wcześniejsza pielęgnacja. Musimy pamiętać o tym, by, zwłaszcza po długiej zimie, regularnie wykonywać peelingi, które złuszczą martwy naskórek z naszej skóry. Z pewnością wykonanie w domu takiego zabiegu raz w tygodniu zajmie nam około 10 minut, a efekt będzie widziany gołym okiem. I to niemal natychmiastowo.

Trendy

Wiosna to świeżość. Idąc za tym skojarzeniem, tej wiosny blask nosimy na całej twarzy. Nie chodzi wyłącznie o jej rozświetlenie, ale wręcz o nadanie efektu twarzy skropionej wodą. Blask i lustrzane, metaliczne efekty są jak najbardziej pożądane. Metaliczne kredki do oczu we wszystkich kolorach podkreślą tęczówkę. Po sezonie jesienno-zimowym odrzucamy wszelkie beże, szarości, pudrowe kolory i przerzucamy się na cienie „pachnące” owocami, kwiatami w mocnych kolorach, intensywnych odcieniach. Nikt nie przejdzie obok takich oczu obojętnie! Bądź zauważona! Daj się zauważyć! Daj poczuć wiosnę i nowe tchnienie także ludziom wokół siebie! Szaleństwo i soczyste kolory: turkusy, fuksja, pomarańcz będzie królował na wiosennych powiekach.

czym-podkrecic-wiosenne-spojrzenie-przeglad-hitow-kosmetycznych

Wyrazista oprawa wieńczy każde dzieło

Tak „oprawione” oko należy wykończyć dokładnym wyszczotkowaniem i wydłużeniem rzęs. Konieczny do tego będzie odpowiedni tusz do rzęs. Przykładowo, tusz Maybelline Sensational doskonale dociera nawet do najmniejszych i najkrótszych włosków, dzięki czemu oko jest pełne, uzyskujemy idealnie podkreślone rzęsy, optycznie zagęszczone. Nadaj swojemu spojrzeniu głębi i wiosennej świeżości!