Home Styl Czym kierować się podczas zakupu bluzki damskiej?

Czym kierować się podczas zakupu bluzki damskiej?

Fashion Beautiful woman in spring summer outfit

Bluzka to jedna z tych części naszej garderoby, którą traktujemy najbardziej po macoszemu. Rzadko wybieramy ją kierując się czymś konkretnym, zwracamy natomiast uwagę na cenę i często na wzór. Czy tylko na tym powinnyśmy kierować się przy wyborze kobiecej bluzki?

Bluzki damskie pasujące do naszej garderoby

Tymczasem podczas zakupu bluzki, powinnyśmy brać pod uwagę dużo większą ilość rzeczy. Między innymi to, czy bluzka pasuje do tego, co już mamy w swojej garderobie. Zazwyczaj nie ma żadnego problemu z tym by zestawić ją z jeansami czy też spodniami bardziej eleganckimi. Co jednak ze spódnicami? Tutaj zazwyczaj mamy dużo większy kłopot. Kupujemy oczami i często nie jest to zakup przemyślany, szczególnie w przypadku bluzek. Dlatego choć jakaś może nam się bardzo podobać, najpierw warto zadać sobie kilka kluczowych pytań. Czy dana bluzka pasuje do czegoś w mojej szafie? Czy nie jest zbyt ekstrawagancka i będę w stanie ją kiedykolwiek założyć? Czy pasuje do mojego stylu?

Te kilka pytań ułatwi nam podjęcie decyzji. Pomoże nam także wybierać bluzki damskie, które faktycznie zostaną przez nas wykorzystane. Wiele kobiet ma problem z ubraniami, które zalegają w szafach, czasem nawet z metkami. Do niczego nie pasują, przestają się także podobać. Warto zatem dokonywać świadomych zakupów, przynoszących prawdziwą korzyść.

Jak dobrać krój i kolorystykę bluzki?

Podczas zakupów należy zwracać uwagę również na kolorystykę bluzki i jej krój. Nie każdej z nas pasuje to samo. Niektóre kobiety mają szersze ramiona i nieco grubsze, dlatego niekoniecznie powinny inwestować w bluzki na ramiączkach. To może bowiem uwydatnić dodatkowo ich defekty, a przecież chodzi przede wszystkim o pokazywanie atutów swojej figury.

Bluzki z baskinką czy też w poziome paski, powinny kupować kobiety, które są szczupłe, nie mają wystającego brzuszka. Te o większych rozmiarach mogą decydować się natomiast na inne wzory oraz kroje.

Oczywiście bluzki damskie dla osób plus size, nie muszą być obszerne, zakrywające absolutnie wszystko. Można bowiem podkreślić widoczną talię taką bluzką, pokazać ładny i kształtny biust, jeśli bluzka ma delikatny dekolt kopertowy. Wiele kobiet o większych rozmiarach chce się niejako schować za ubraniami, co jest oczywiście ogromnym błędem.

Dziś bluzki damskie można nabywać stacjonarnie, jak i w sklepach online. Stacjonarnie warto zawsze przymierzyć towar, przed jego zakupem. W przypadku sklepów online dużą pomocą może być dla nas zobaczenie zdjęcia modelki, która ma bluzkę na sobie. Warto się na tym wzorować, czytać dokładnie opinię i przede wszystkim zaznajamiać się z podstawowymi zasadami dotyczącymi naszej figury i tego, co najlepiej do niej pasuje.

Należy także pamiętać o dobraniu odpowiedniego rozmiaru. Dla przykładu wybierając bluzki damskie w https://bialcon.pl/odziez/bluzki.html możemy skorzystać z dostępnej tabeli rozmiarów, która pomoże nam dobrać odpowiednią dla nas bluzkę.