Home Uroda Czym jest powiększanie ust? Dla kogo jest ten zabieg?

Czym jest powiększanie ust? Dla kogo jest ten zabieg?

lips

Powiększanie ust – termin, który może kojarzyć się jednym z operacją plastycznym, a innym z wielką niewiadomą, nie powinien współcześnie stanowić tajemnicy dla nikogo. Choć pod tym pojęciem kryje się w istocie możliwość mało inwazyjnego zabiegu, niektóre pacjentki nie mają pojęcia kiedy może istnieć na niego zapotrzebowanie lub też jak wygląda cała procedura. Czy trzeba iść do szpitala? Do chirurga? Jak długo utrzymują się efekty? Czy istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu? Wszystkie pytania są trafne i na wszystkie znajdzie się odpowiedź w dalszej części artykułu.

Otóż zabieg polegający na powiększaniu ust, czy jak określają to inni – modelowaniu ust, jest nieinwazyjną metodą, dzięki której usta odzyskują dawny kształt i objętość. Do wykonania tego rodzaju procedury nie ma potrzeby umawiania się na wizytę do szpitala czy chirurga, gdyż można ją wykonać w gabinecie medycyny estetycznej. Wystarczy umówić się na nie trwającą dłużej niż pół godziny wizytę, aby usta odzyskały blask młodości.

Powiększanie ust jest zabiegiem, który wykonuje się przede wszystkim ze względów estetycznych, to znaczy, przede wszystkim, aby poprawić kształt ust lub też zwiększyć ich objętość. Wraz z wiekiem usta tracą te dwie cechy, czasami usta kurczą się w dziubek i stają się suche. To kolejny ważny aspekt zabiegu! Dzięki procedurze powiększania ust poprawia się ich nawilżenie, co chroni przede wszystkim zimą przed pierzchnięciem warg.

Zabieg przeprowadza się najczęściej przy użyciu kwasu hialuronowego. Jest to najmniej inwazyjna z możliwych metod, która polega na wstrzyknięciu kwasu w wargi w celu modelowania ust na takie, na jakie życzy je sobie pacjentka. Efekty utrzymują się nawet do roku!

Wiele pacjentek pyta o aspekt bólu, który może towarzyszyć podczas zabiegu, jednak nie istnieje definitywna odpowiedź na to zagadnienie. Zabiegu nie wykonuje się przy znieczuleniu, a jedyną metodą pomocniczą w tym wypadku jest chłodzenie ust przed procedurą. Ostatecznie to od progu bólu i nastawienia każdej indywidualnej pacjentki zależy dyskomfort w trakcie trwania procedury.

Jeśli chodzi o granice wiekowe dla wykonania zabiegu to takowe nie istnieją. Większość pacjentek decydujących się na zabieg z użyciem kwasu hialuronowego ma od dwudziestu do około sześćdziesięciu lat, ale zdarzają się też i wyjątki od reguły.

Należy przede wszystkim pamiętać, żeby skonsultować się ze specjalistą przed wykonaniem zabiegu. Czynniki takie jak choroby skóry, ciąża czy alergia na stosowany w trakcie zabiegu preparat i wiele innych czynników mogą być powodami, przez które wykonanie procedury nie będzie możliwe. Zabieg można wykonać w gabinecie medycyny estetycznej Dermamed Estetica.