Home Lifestyle Czy zegarek to dobry pomysł na prezent?

Czy zegarek to dobry pomysł na prezent?

smartwatch-2301284_1280

Jednym z większych wyzwań, zarówno dla kobiety jak i mężczyzny, jest kupienie ciekawego prezentu dla osoby bliskiej. Takiego, który przetrwa sezonowe mody a najlepiej będzie cieszył obdarowanego przez wiele lat. Obawiając się tego zadania często stawiamy na prezenty sprawdzone, jak książka lub słodki upominek. Jednak warto sięgnąć po ambitniejszy detal, który, jeśli dobrze go wybierzemy, sprawi ukochanej osobie wiele przyjemności.

Wbrew przesądom

Zegarek to przedmiot, którego nie brak w kolekcji codziennych dodatków. Stanowi uniwersalny element stylizacji. Jednak wiele osób wzbrania się od kupowania go w prezencie, ponieważ czasomierz jest obarczony kilkoma mitami, które wrosły w nasze zwyczaje. „Nie kupuj zegarka bliskiej osobie, bo wasz czas szybko się skończy”. „Jeśli ofiarujesz mężczyźnie zegarek, będzie to odebrane, że chcesz kontrolować jego czas”. Tak grzmią fora internetowe, ale również podobny wydźwięk mają rozmowy prywatne. Choć z zabobonów raczej się śmiejemy, sporo osób stara się je przestrzegać. Wolimy być przesądni, bo to nic nas nie kosztuje. Poza tym, w razie jakiegokolwiek niepowodzenia, zamiast przyznać się do porażki, zawsze możemy zrzucić winę na nieprzychylny nam los. Dziś chcemy żyć wygodnie, dlatego wyznajemy tylko te przesądy, które nam pasują. Jeśli przytrafiło nam się żyć z osobą, która bardzo boi się tego typu porzekadeł, warto skonsultować z nią listę przedmiotów, których lepiej nie kupować, aby nie narazić się na gniew lub atak paniki.

Praktyczna pamiątka

Mimo, że wiele osób podejrzliwie patrzy na zakup zegarka jako prezentu dla partnera, jest to najczęściej wybierany element, jakim obdarowujemy dzieci. Zwłaszcza w okresie Pierwszej Komunii. Jeszcze kilkanaście lat temu zegarek był jedynym prezentem dla dziecka, obecne tendencje nakazują, by raczej był dodatkiem do bardziej szczodrego podarunku, schowanego w kopercie. Faktem jest, że czasomierz jak mało który przedmiot doskonale nadaje się na upominek okolicznościowy. Stąd zwyczaj kupowania zegarków dla pracowników, którzy wyróżniają się wynikami pracy lub imponującym stażem, przepracowanym dla jednego pracodawcy. Piękny, stylowy zegar bywa również ofiarowywany małżonkom o wieloletnim stażu jako symbol ich wytrwałości. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zegarek, noszony na ręce mógł stać się niespodzianką z okazji świąt różnego typu, kolejnej rocznicy wspólnego związku, Dnia Matki, Dnia Kobiet, lub też urodzin partnera bądź partnerki.

Z bransoletą czy paskiem?

Decydując się na zakup zegarka jako prezentu, stajemy przed gąszczem propozycji, jakie oferują nam producenci. Najczęściej kierujemy się widełkami cenowymi, choć nie powinien to być jedyny trop. Zegarek powinno się wybierać pod kątem aktywności przyszłego właściciela. Osoby, uprawiające sporty docenią modele odporne na uderzenie, wodę, kurz i pył. Ucieszą ich dodatkowe funkcje do różnego rodzaju pomiarów, jakie mogą wykonać przy okazji sprawdzania czasu. Jeśli szukamy modelu dla osoby, ceniącej uniwersalny dodatek, warto zwrócić uwagę na propozycje marki Skagen. Są dedykowane zarówno kobietom jak mężczyznom. Mają rozpoznawalny styl, są efektowne a zarazem minimalistyczne. Można je nosić do pracy, na eleganckie przyjęcie lub spotkanie z przyjaciółmi. Dobry zegarek, który w zamierzeniu powinien posłużyć przez wiele lat, powinien być trwały. Producenci dają również możliwość wymiany bransoletki lub paska na nowy. Dzięki temu czasomierz można w kilka chwil zupełnie odmienić dla siebie lub osoby bliskiej, której chcemy go przekazać.

Istnieje kategoria zegarków, które traktuje się jako inwestycja na przyszłość. Jeśli tylko dysponujemy odpowiednią kwotą, można się pokusić o taki zakup. Zegarki uznanych manufaktur nigdy nie tracą na swojej wartości. Za wyjątkowo cenne uchodzą zwłaszcza te, wyprodukowane w niewielkiej ilości egzemplarzy.