Home Uroda Czy zabieg depilacji laserowej jest bolesny?

Czy zabieg depilacji laserowej jest bolesny?

shutterstock_243110257

Depilacja laserowa jest jedną z najpopularniejszych metod usuwania zbędnego owłosienia. Doceniona ona została przede wszystkim za gwarancję uzyskania długotrwałych efektów oraz zapewnienie wysokiego komfortu w trakcie przeprowadzanego zabiegu. Jak przebiega epilacja w salonie kosmetycznym? Jakie są wskazania i przeciwwskazania do wykonania depilacji laserowej?

Co to jest epilacja?

Depilacja laserowa, określana potocznie mianem epilacji jest metodą trwałego usuwania zbędnego owłosienia z różnych części ciała. Zabieg wykonuje się przy użyciu specjalistycznego urządzenia wytwarzającego wiązkę laserową. Zgodnie z opinią profesjonalistów, najlepsze efekty zauważalne są u kobiet ze stosunkowo ciemnymi i grubymi włoskami. Warto tutaj podkreślić, że zabieg jest w pełni bezbolesny i bezpieczny, a uzyskane efekty mogą utrzymywać się nawet do roku.
Ogromny wpływ na efekty epilacji ma rodzaj wykorzystywanego do tego celu sprzętu. Obecnie coraz więcej gabinetów kosmetycznych decyduje się na zakup lasera The Epi Lab. Jest to funkcjonalne urządzenie, które wykazuje się niebywałą skutecznością, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego komfortu jego użytkowania. Co więcej, The Epi Lab doskonale sprawdza się nie tylko w przypadku depilacji laserowej, ale także i wielu innych zabiegach pielęgnacyjnych. Więcej praktycznych informacji na temat działania oraz samego zastosowania lasera The Epi Lab znajduje się na stronie https://epilabpolska.pl/.

Depilacja laserowa – wskazania i przeciwwskazania

Kiedy warto zdecydować się na epilację? Otóż zabieg ten w dużej mierze dedykowany jest wszystkim osobom, które marzą o uzyskaniu długotrwałego efektu jedwabiście gładkiej skóry. Depilacja laserowa wskazana jest również osobom zmagającym się z problemem wrastających włosków, co często prowadzi do wystąpienia stanów zapalnych mieszków włosowych.

Choć epilacja uznawana jest za jedną z przyjemniejszych i najbezpieczniejszych metod depilacji, to niestety nie wszyscy mogą z niej skorzystać. Dotyczy to przede wszystkim:
– kobiet w ciąży,
– osób zmagających się z chorobą nowotworową, będących w trakcie chemioterapii,
– chorych na epilepsję (padaczkę),
– osób posiadających w ciele metalowe implanty oraz wszczepiony rozrusznik serca.

Zabieg nie jest wykonywany również u osób poddawanych hormonoterapii oraz specjalistycznemu leczeniu przeciwtrądzikowemu, a także w przypadku występowania infekcji wirusowych i bakteryjnych oraz aktywnego stanu zapalnego skóry.