Home Uroda Czy warto podnieść biust po ciąży i karmieniu?

Czy warto podnieść biust po ciąży i karmieniu?

1

Czas ciąży i karmienia piersią może negatywnie wpłynąć na kondycję naszego biustu. Wiele kobiet skarży się na utratę jędrności i pełności oraz znaczne opadnięcie piersi. Na szczęście te zmiany można zlikwidować podczas zabiegu podniesienia piersi w profesjonalnej klinice.

Co zrobić, kiedy

W pierwszych miesiącach życia twojego maluszka każda młoda mama zarówno cieszy się urokami macierzyńskimi, jak i walczy o przetrwanie, będąc w nowej roli. Dopiero z czasem przychodzi myśl jak nasze ciało, a zwłaszcza piersi zmieniły się na gorsze. Oczywiście można zaakceptować nowy stan rzeczy. Jednak wszystkie panie, które chcą czuć się pewnie siebie i cieszyć się ładnym biustem, powinny zastanowić się nad opcją ujędrnienia i podniesienia biustu przy pomocy zabiegu w profesjonalnej klinice.

PUSH UP!

Świat medycyny estetycznej i chirurgii rozwija się w błyskawicznym tempie, co rusz wynajdując coraz to nowsze zabiegi, które mają pomóc nam w uzyskaniu i polepszeniu naszego wyglądu zewnętrznego. Dlatego już 3 miesiące po odstawieniu dziecka od piersi możesz zgłosić się do profesjonalisty, który pomoże twoim piersiom odzyskać dawny wygląd i poprawi ich kondycje.

  • Zabieg Uthera jest to nieinwazyjna metoda liftingu. Wyraźnie podniesie twój biust, dlatego zalecany jest kobietom, których piersi straciły jędrność przez zbyt osłabioną i wiotką skórę. Zabieg polega na dobranie odpowiednich ultradźwięków, które doprowadzają do obkurczenia skóry i powięzi skórnych.
  • Zabieg Macrolane – jest to zabieg przeprowadzany specjalnym żelem Macrolane, stworzonym na bazie kwasu hialuronowego. Pięknie kształtuje piersi i jest metodą bezoperacyjną. W piersi zostaje wstrzyknięta określona dawka preparatu, która sprawia, że stają się one pełniejsze i bardziej jędrne. Dzięki kwasowi hialuronowemu uzyskujemy natychmiastowy i całkowicie naturalny efekt podniesionego biustu.
  • Zabieg Body Jet – jest to odessanie tłuszczu z miejsc, gdzie posiadamy go w nadmiarze np. z brzucha czy bioder i wstrzyknięcia go w piersi. Nie dość że uzyskujemy smuklejszą talię lub uda, to nasze piersi „zachowują się” i wyglądają naturalnie.
  • Implanty – jeśli problem wyglądu naszych piersi jest poważny, warto zastanowić się nad możliwością wszczepienia implantów. Implant umieszczony pod mięśniem nie wpływa na proces laktacji, a certyfikowane implanty piersiowe są w 100% bezpieczne.

Na stronie Kliniki Christoffer Ingves możemy przeczytać:

„Powiększenie piersi jest związane z umieszczeniem implantów piersiowych pod gruczołem lub pod mięśniem piersiowym. Cięcia są wykonywane tak, aby były, jak najmniej widoczne i są zlokalizowane pod piersią, wokół bocznej części otoczki brodawki lub w dole pachy. Metoda umieszczania implantów i ich położenie zależy od wyboru pacjentki, budowy klatki piersiowej i decyzji chirurga. Pacjentka planująca powiększenie piersi musi wziąć pod uwagę możliwość ponownej operacji i ewentualnej wymiany implantów.”

Podsumowanie

Oczywiście zabieg podniesienia biustu pomoże nam w uzyskaniu krągłych i jędrnych piersi. Jednak warto również zastosować odpowiednią higienę, taka jak masaże piersi czy wizyta u brafitterki, która udzieli niezbędnych porad oraz pomocy w dobraniu odpowiedniego biustonosza.