Home Uroda Czy depilacja laserowa jest dla każdego?

Czy depilacja laserowa jest dla każdego?

depilaja-laserowa-nog

Zabieg depilacji laserowej jest bardzo pożądany u osób, które cenią sobie czas i wygodę, jakie za sobą taki zabieg niesie. Ale, w jaki sposób laser niszczy włoski, oraz czy taki zabieg jest skuteczny? Oraz co najważniejsze, czy laserowa depilacja jest przeznaczona dla każdego?
    

Laser – idealny do pozbycia się włosów na stałe

Wszyscy, którzy rozważają poddanie się zabiegowi depilacji, zastanawiają się czy rzeczywiście w ich przypadku taka metoda depilacji się sprawdzi. Otóż usuwanie włosów laserem to jedna z najskuteczniejszych, a przy tym najbardziej komfortowych metod depilacji. Im włos ciemniejszy tym łatwiej go usunąć, ponieważ wiązka światła lasera lepiej dociera do ciemniejszych włosów i powoduje całkowity jego rozpad, a przy tym niszczy mieszek włosowy.

Depilacja laserowa nie dla wszystkich

Niestety jak we wszystkich zabiegach i w depilacji laserowej znajdzie się kilka czynników, które uniemożliwiają poddanie się depilacji. Wśród przeciwwskazań, do poddania się depilacji znajdziemy choroby układu nerwowego, wszelkie infekcje skórne, choroby nowotworowe, rozrusznik serca, czy branie na przykład niektórych leków. Poddanie się depilacji laserowej uniemożliwia także spożywanie alkoholu na 24 godziny przed zabiegiem.

Ale to nie wszystko. Osoby, które są po zawale, w ciąży, lub po niedawnym zabiegu, również nie mogą się poddać depilacji laserowej. Wykluczona jest ona także u cukrzyków i pań karmiących piersią. Przeciwwskazaniem może być także zbyt opalona skóra, ponieważ jest ona bogata w melaminę, a co za tym idzie może bardzo utrudnić lub nawet uniemożliwić depilację.Należy pamiętać, że gdy już zdecydujemy się na depilację, po zabiegu nasza skóra może być:  

lekko zaczerwieniona,
mogą pojawić się na niej małe pęcherzyk,
uczucie dyskomfortu.

Wszystkie nieprzyjemne aspekty depilacji, powinny ustąpić w ciągu kilku godzin. Po zabiegu ważne jest także, aby zrezygnować z opalania i dbać o nawilżenie skóry. A gdy skóra się zregeneruje będziemy mogli się cieszyć gładkim i pięknym ciałem.