Home Lifestyle Czy czujesz się bezpieczna w swoim mieście?

Czy czujesz się bezpieczna w swoim mieście?

gaz-pieprzowy-dla-kobiety

Jak to jest, że tak dużą rolę przykładamy do naszego wyglądu? Lustro zna naszą twarz dokładniej niż przyjaciele. Paznokcie oglądają wszystkie kolory świata. Włosy nie pamiętają już, jaki kolor miały kiedyś. Jak to jest, że tak dużą rolę przykładamy do naszego zdrowia. Etykiety pisane małym druczkiem czytamy wielkimi oczami, wyśmiewając producentów, którym nie daliśmy się nabrać. Bieżnie znają wszystkie drogi, którymi chodzimy. A tymczasem najczęściej zapominamy o własnym bezpieczeństwie, bo na co dzień nikt nie zawraca sobie nim głowy, i tak każdy biega – od domu do pracy, od rana do wieczora.

Zazwyczaj myślimy tylko o tym, co jest na początku i na końcu. Najpierw jest słomiany zapał, a potem mądrość po szkodzie. Dlatego o bezpieczeństwie przypominamy sobie, kiedy go nie ma – jest jak ładny wygląd, i jak zdrowie – tylko, że zwykle nie przejmujemy się nim, bo nie widać jego braku na pierwszy rzut oka.

Ale jednak coraz więcej kobiet sama zaczyna dbać o swoje bezpieczeństwo. To dość pozytywny trend. Toruń, Poznań, Jelenia Góra, Opole, Wrocław, Kraków, Warszawa, Gdańsk – to tylko wybrane miasta, w których kobiety mogą uczestniczyć w darmowych programach, które uczą ich praktycznych technik samoobrony, łączących podstawy sztuk walki z ćwiczeniem odpowiedniego nastawienia – zachowaniem zimnej krwi w stresującej sytuacji, co jest podstawą do odpowiedniej reakcji.

W damskich torebkach coraz częściej można też spotkać akcesoria pomocne przy samoobronie. Jeśli rzeczywiście potrafimy same się bronić, możemy wesprzeć się kubotanem, czyli niewielkim, metalowym stożkiem, który – jeśli trafimy nim przeciwnika w odpowiednie punkty na ciele – pozwoli nam obezwładnić agresora. Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj http://www.samoobronadlakobiet.edu.pl/kubotany.html .

To jednak narzędzie dla osób zaangażowanych w techniki samoobrony, dlatego kobiety wybierają raczej akcesoria prostsze w użyciu. Na przykład paralizator, który atakuje wiązką prądu o wysokim napięciu, ale niskim natężeniu, dzięki czemu skutecznie obezwładnia przeciwnika, nie zadając mu trwałych obrażeń. Więcej o paralizatorach przeczytacie tutaj http://www.samoobronadlakobiet.edu.pl/paralizatory.html.

Czasem jednak kobiety boją się używać tak silnych narzędzi, nawet w samoobronie, w obawie przed przypadkowym poważnym uszkodzeniem, nomen omen, napastnika, dlatego wybierają gazy pieprzowe. Te emitują mgłę lub silną wiązkę żelu (w zależności od wybranego rodzaju), która trafiając agresora w twarz powoduje u niego bardzo silną reakcję alergiczną, czym obezwładnia go na bardzo długi czas – wystarczający, aby uciec. Więcej o gazach pieprzowych przeczytacie w tym miejscu http://www.samoobronadlakobiet.edu.pl/gazy-pieprzowe.html.

Warto pomyśleć o sobie – nie tylko o swojej figurze, nie tylko o wyglądzie, ale też o życiu. Strach ma wielkie oczy. Ale to brzydkie oczy.