Home Zdrowie Czasowe przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej

Czasowe przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej

SONY DSC

Depilacja laserowa jest stosowaną stosunkowo od niedawna, niemniej jednak cieszącą się rosnącą popularnością metodą usuwania zbędnego owłosienia. Powodem popularności tejże metody jest fakt, iż w przeciwieństwie do pozostałych sposobów usuwania włosów depilacja laserowa daje trwałe efekty gładkiej skóry.

Zabieg depilacji laserem diodowym jest ponadto całkowicie bezpieczny i nie powoduje bolesnych podrażnień czy zaczerwienienia skóry, dlatego też może być stosowany nawet przez osoby o skłonnej do podrażnień cerze. Z powyższych względów depilacja laserowa rekomendowana jest również w przypadku konieczności usunięcie owłosienia z wyjątkowo delikatnych i tkliwych okolic ciała, jak górna warga, doły pachowe czy strefy intymne.

Bezpieczeństwo zabiegu depilacji laserowej

Zabiegi depilacji laserowej wykonywane są przez wykwalifikowany personel na specjalnym sprzęcie, jakim jest certyfikowany, kwalifikowany jako sprzęt stricte medyczny laser diodowy. Z tego też powodu zabiegi depilacji są całkowicie bezpieczne.

W dbałości o całkowite bezpieczeństwo użytkowników została opracowana dokładna lista trwałych i czasowych przeciwwskazań do zabiegu depilacji laserowej.

Do trwałych, wykluczających możliwość poddania się depilacji laserowej czynników należą choroby nowotworowe oraz poważne, trwałe schorzenia skóry, jak łuszczyca czy bielactwo.

Okresowe przeciwwskazania do zabiegu

Oprócz trwałych, istnieją okresowe przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej, po których ustąpieniu – i niekiedy zasięgnięciu porady lekarskiej – można poddać się bezpiecznie serii zabiegów laserem diodowym. Do tego rodzaju przeciwwskazań należy przede wszystkim zażywanie leków hormonalnych i światłouczulających – pomiędzy zakończeniem ich stosowania i rozpoczęciem sesji depilacji powinno minąć pół roku. Wykonanie depilacji laserowej jest również niemożliwe podczas spożywania niektórych ziół, jak dziurawiec czy nagietek – w tym wypadku okres karencji wynosi jednakże tylko siedem dni.

Osoby korzystając z solarium muszą odczekać trzy tygodnie przed rozpoczęciem zabiegu depilacji – w tym czasie nie wolno bowiem wystawiać skóry na promieniowanie. Jeśli interesuje Cię depilacja laserowa Wrocław – Depilacja.pl poszukaj gabinetów kosmetologicznych, w których pracują kosmetolodzy z doświadczeniem.

Depilacji laserowej nie mogą również poddać się kobiety w ciąży.