Home Zdrowie Ćwiczenie mięśni Kegla – sposób na lepszy orgazm

Ćwiczenie mięśni Kegla – sposób na lepszy orgazm

Beauty portrait of happy woman isolated

Mięśnie Kegla to nic innego niż potoczna nazwa mięśni dna miednicy. Warto wiedzieć, że nasze narządy wewnętrzne jak chociażb macica, pęcherz czy okrężnica utrzymywane są w znacznej mierze właśnie przez nie. Z tego też względu konieczne jest ich wzmocnienie. Odpowiednio dobrane ćwiczenia przyczynią się również do większej satysfakcji z życia seksualnego, a nawet zapewnią dłuższy orgazm.

Gdzie znajdują się mięśnie Kegla?

Na co dzień nie zwracamy na nie uwagi, lecz wystarczy kilka prostych czynności, aby uświadomić sobie jak działają i gdzie znajdują się mięśnie Kegla. Podczas moczu możemy je spiąć, w celu zatrzymania strumienia. Nie należy jednak powtarzać tego zbyt często, ponieważ takie zachowanie może wpływać na nie negatywnie. Lepszym sposobem na ich odnalezienie jest włożenie palca do pochwy, a następnie zaciśnięcie mięśni, tak aby poczuć na nim ucisk. Jeżeli uda nam się to zrobić, to znaczy że mięśnie Kegla zostały napięte i pracują sprawnie. Nie oznacza to, że nie musimy ich ćwiczyć. Jest wręcz przeciwnie, częstsze ćwiczenia, to lepsza sprawność seksualna oraz mniejsze problemy z oddawaniem moczu, a nawet ewentualnym porodem.

Mięśnie Kegla a orgazm

Mięśnie, które okrążają pochwę w głównej mierze przyczyniają się do naszych doznań erotycznych, ponieważ są wrażliwe na odczucia, w przeciwieństwie do ścianek pochwy. Warto dodać, że już w momencie podniecenia, skurcze mięśni Kegla wpływają na lepsze ukrwienie łechtaczki. Ponadto, mięśnie dna miednicy mają także wpływ na wzmożenie ucisku na naczynia krwionośne łechtaczki. Wszystko to sprawia, że orgazm odczuwamy znacznie silniej. Jest on jednocześnie o wiele dłuższy. Oznacza to więc, że sprawniejsze mięśnie Kegla zapewniają lepszy orgazm.

Jak ćwiczyć mięśnie dna miednicy?

Siedzący tryb życia źle wpływa na mięśnie dna miednicy, gdyż przyczynia się do ich poluźnienia. Stąd tak częste problemy u kobiet po 40 roku życia z niekontrolowanym oddawaniem moczu. Nie trzeba jednak wiele, aby je wzmocnić, tym bardziej że ćwiczenia możemy wykonywać w każdym miejscu, opierają się one bowiem na napinaniu i luzowaniu mięśni. Jedyne, co musimy wcześniej zrobić, to opróżnić pęcherz. Początkowo napięcie mięśni powinno trwać ok. 5 sekund. Na późniejszym etapie możemy ten czas wydłużyć nawet do 20-25 sekund. Ćwiczenia należy wykonywać w seriach po przynajmniej 15 powtórzeń. Nie ma większych ograniczeń, co do ich przeprowadzania.

Akcesoria erotyczne pomocne w ćwiczeniu mięśni Kegla

Do ćwiczenia mięśni Kegla warto wykorzystać akcesoria erotyczne. Szczególnie praktyczne pod tym względem okażą się kulki gejszy. Za pierwszym razem ich wybór może okazać się nieco utrudniony, w sklepach z tego rodzaju asortymentem znajdziemy bowiem wiele różnorodnych modeli czy produktów tego typu. Najważniejszy jest ich rozmiar. Kobiety, które dotąd nie korzystały z kulek gejszy, powinny wybrać kulki o niewielkiej średnicy. Istotna będzie także ich waga. Lżejsze kulki ważą ok. 60 gramów, zaś te najcięższe nawet ponad 100 gramów, co tylko pokazuje, że różnica jest znaczna. W zestawie znajdują się zazwyczaj dwie lub trzy kulki. Wykonane mogą być z silikonu medycznego, a nawet metalu, jednak ten pierwszy materiał okaże się lepszym wyborem, ponieważ zapewnia największa komfort użytkowania. Ich ciężar oraz rozmiar należy zwiększać stopniowo. Kulki gejszy, jak również inne akcesoria erotyczne można znaleźć w internetowym sklepie erotycznym SexShop112.

Funkcja mięśni Kegla została odkryta już bardzo dawno, jednak dopiero od niedawna mówi się o nich bez skrępowania. Warto mieć na uwadze, że ich wzmocnienie pozwala nie tylko na uzyskanie lepszego orgazmu, ale również na dłuższe zachowanie sprawności seksualnej. Ich ćwiczenie powinno być zatem obowiązkowe, szczególnie że jest proste do wykonania, zwłaszcza przy użyciu odpowiednich akcesoriów erotycznych. Co więcej, mięśnie Kegla posiadają nie tylko kobiety, ale i Panowie. W ich przypadku ćwiczenia także są wskazane, chociaż przebiegają nieco inaczej.