Home Styl Co zmienia się w sneakerowym świecie?

Co zmienia się w sneakerowym świecie?

1

O tym, że moda się zmienia, z pewnością nikogo nie trzeba przekonywać. Co ważne, zmianom ulegają nie tylko trendy na wybiegach, gdzie prezentowane są kolekcje najwybitniejszych projektantów. Zmiany zauważalne są również w sneakerowym świecie.

Dostęp do nowych technologii

Rynek obuwniczy zmienia się między innymi z powodu postępu technologicznego i możliwości, jakie postęp ten za sobą niesie. Za przykład mogą posłużyć pierwsze Air Maxy. Kiedy Tinker Hatfield projektował model Air Max 1 początkowo miał nieco inny pomysł niż ten, który debiutował w 1987 roku. Wyobraźnia słynnego designera została ograniczona przez dostępną wówczas technologię, a w zasadzie przez brak odpowiednich możliwości technologicznych, by móc zamienić jego szkic w gotowy produkt. Dzisiaj możliwości te są znacznie większe, czego dowodzi fakt, że pierwotny pomysł Hatfielda doczekał się realizacji w postaci modelu Air Max Zero.

Coraz nowsze systemy i technologie sprawiają, że starsze, pozbawione ich modele odchodzą w niepamięć.

Zmienia się design

Każdy sneakerhead, który mocno interesuje się tym tematem, doskonale wie, jak bardzo na przestrzeni lat zmieniało się podejście projektantów do wzornictwa. Inaczej wyglądały kicksy w latach 80. ubiegłego wieku, a zupełnie inaczej w latach 90.. Obecnie też panują inne trendy, choć nierzadko marki wracają do klasycznego wyglądu butów i wypuszczają na rynek produkty w stylu retro.

Lifestylowa oferta sportowych marek

Wiele modeli butów z ofert słynnych marek choć były wypuszczane do konkretnych dyscyplin sportowych, często cieszyły się zainteresowaniem nie tylko sportowców, ale również zwyczajnych ludzi, którzy zaczynali korzystać ze sportowych produktów na co dzień. Przykłady? Mnóstwo modeli z serii Air Max i Jordan Brand oraz takie buty jak Converse Chuck Taylor All Star czy Nike Air Force 1. Rosnące zainteresowanie butami sportowymi sprawiło, że popularne marki odzieżowe zaczęły poszerzać swoją ofertę lifestylową, dotyczącą butów codziennego użytku. W takich projektach zazwyczaj łączy się mniej sportowy design z wpływającymi na komfort użytkowania rozwiązaniami technologicznymi. Ponadto marki coraz częściej nawiązują współpracę z gwiazdami show-biznesu i projektantami mody, co nierzadko owocuje lifestylowymi butami, które podbijają serca nie tylko sympatyków sportowych stylizacji.

Jeśli chcesz zobaczyć, jak zmienia się rynek sportowego obuwia, odwiedź stronę taf.pl. Znajdziesz tam przegląd modeli, których dziś nie ma już na sklepowych półkach, a które jeszcze do niedawna cieszyły się ogromną popularnością.

Artykuł przygotowała redakcja portalu taf.pl.