Home Lifestyle Co wiemy o nowym iOS 8?

Co wiemy o nowym iOS 8?

16230045_1740294346299124_1251883877593513984_n1

Coraz częściej i więcej mówi się na temat nowego iOS 8 i trudno nie oprzeć się wrażeniu, że nowości jest naprawdę sporo.

Jedną z najciekawszych wydaje się ulepszenie funkcjonowania centrum powiadomień, które od teraz ma być już w pełni interaktywne. Pozwoli to choćby na odpisywanie na wiadomości bezpośrednio z poziomu panelu oraz wchodzenie w reakcję z aplikacjami już na poziomie ekranu blokady. Interfejs ma od teraz zawierać także listy naszych ulubionych kontaktów obecne na tym samym ekranie, który zawiera przełącznik kart aplikacji. Jeśli więc zdecydujemy się na dwukrotne wciśnięcie przycisku Home, bez problemu wybierzemy kontakt, do którego chcemy zadzwonić albo wysłać wiadomość tekstową.

Innym rozwiązaniem, które ma prawo elektryzować jest nowe Spotlight ze zdecydowanie szerszymi opcjami wyszukiwania. Od teraz możliwe będzie nie tylko przeszukiwanie programów, ale również POI oraz piosenek. Co ciekawe, w odniesieniu do tych ostatnich wcale nie będzie wykorzystywana jedynie pamięć telefonów, będziemy więc mogli korzystać również z bazy sklepu iTunes. Spotlight zyska też umiejętność podawania danych pochodzących ze stron internetowych.

Inną zmianą, na którą warto zwrócić uwagę, będzie z pewnością klawiatura QuickType. Jej największym atutem powinien być system zaawansowanych podpowiedzi, dzięki którym wprowadzanie tekstu okaże się jeszcze szybsze niż miało to miejsce do tej pory. Klawiatura ma też uczyć się nawyków pisania danego użytkownika, co jest rozwiązaniem znanym choćby ze SwiftKey. Innym ciekawym rozwiązaniem będzie z pewnością możliwość korzystania z podpowiedzi, które mają bazować na kontekście konwersacji prowadzonych w ostatnim czasie. Jeśli więc możemy czegoś żałować, to przede wszystkim braku polskiej opcji językowej. Możemy mieć jednak nadzieję, że w niedalekiej przyszłości stan ten ulegnie zmianie.

Jak informuje serwis SprawdzonySerwisant o ciekawych zmianach można też mówić w kontekście aplikacji przeznaczonej do wysyłania wiadomości przez użytkowników. Wiele wskazuje na to, że stworzy nam ona możliwość nazywania wątków podczas rozmów grupowych, a także dodawania lub usuwania użytkowników z konwersacji. Możliwie stanie się przy tym zarówno opuszczanie konwersacji, jak i dodawanie do poszczególnych z nich restrykcji, co umożliwi ich połączenie z Do Not Disturb. Ciekawie prezentuje się także opcja pozwalająca na lokalizowanie rozmówców na mapie i dzielenie się naszą własną lokalizacją. Nie można nie wspomnieć także o opcji Tap to Talk, która pozwoli nam na nagranie notek głosowych, robienie zdjęć w trakcie rozmowy, a nawet – nagrywanie krótkich filmów skierowanych do uczestników konwersacji.