Home Lifestyle Co Polacy sądzą o teatrze?

Co Polacy sądzą o teatrze?

teatr4

Polacy nadal o wiele częściej uczęszczają do kina, aniżeli do teatru, jednak zmienia się ich zdanie na temat teatru. Jeszcze parę lat temu miejsce to kojarzyło się im ze zbyt dużą elegancją, przesadną kameralnością i … nudą. Tymczasem, w tej chwili wiele się zmieniło. Głównie ze względu na to, że repertuar teatrów stał się bardziej elastyczny i przyjemniejszy w odbiorze.

Rozwój polskich teatrów

Jeszcze parę lat temu polskie teatry rzeczywiście nie zachęcały do tego, by je odwiedzać. Jednak, wiele się w tym temacie zmieniło. Teraz są to miejsca godne uwagi, przyciągające odbiorców. Ludzie, którzy uczęszczają do teatru wiedzą, że znajdą zawsze dla siebie interesującą sztukę. Tematyka spektakli nawiązuje zarówno do klasyki, jak i do bieżących realiów i wydarzeń. Aktorzy teatralni to teraz młode pokolenie, które potrafi trafić do młodego widza. Poza tym, pokolenie starsze wśród aktorów teatralnych nie straciło na klasie i to też przyciąga widzów przyzwyczajonych do tradycji. Dlatego, można zauważyć, że teatry w Polsce przeżywają teraz swego rodzaju renesans. Wystarczy sprawdzić repertuar Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku, by przekonać się, że miejsce to jest godne odwiedzenia. Odbywają się tam spektakle i koncerty przyciągające widzów w różnym wieku, a na dodatek na stronie teatrszekspirowski.pl możemy sprawdzić, kiedy odbywa się teatr plenerowy.

Teatr jako ciekawa alternatywa

Teatr stanowi dosyć ciekawą alternatywę dla nowoczesnych form rozrywki. Panuje tam intymna atmosfera. Można też spodziewać się, że będzie bardzo kameralnie. Wystarczy ubrać się również nieco bardziej odświętnie, żeby poczuć inny klimat. W teatrze zapomina się poniekąd o kulturze „fast”. I chociaż Polacy niezbyt często chodzą do teatrów, to z pewnością zdanie na ich temat ostatnio zmieniają się na plus. Przyczynia się do tego sama tematyka spektaklów. Poza tym, Polacy bardziej cenią sobie aktywności, które były dawniej popularne. Można więc oczekiwać, że polskie teatry będą coraz bardziej popularne.