Home Lifestyle Co kryje w składzie drink Kamikaze?

Co kryje w składzie drink Kamikaze?

drink-kamikaze

Planujesz imprezę, urządzasz kolację, zapraszasz na obiad i chcesz zaskoczyć swoich gości niepowtarzalnym menu? Zaserwuj im ciekawe dania, przekąski oraz pyszne drinki. Co można podać gościom, aby byli w siódmym niebie?

Z pewnością menu należy dostosować do zaproszonych gości. Jeśli będą to dobrzy znajomi wówczas można ich po prostu zapytać na co mają ochotę. Zresztą znajomi z pewnością nie będą zbyt wybredni i zadowoli ich każde podanie dane i drinki.

Inna sprawa jeśli gośćmi mają być osoby z którymi nie jest się na stopie przyjacielskiej, a relacje są dosyć formalne. Wówczas należy postawić na stonowane menu, klasyczne, aby posmakowało wszystkim gościom. Przygotowanie takiej proszonej kolacji jest dosyć pracochłonne i wymaga sporo zaangażowania i umiejętności kulinarnych.

Kolacja ze znajomymi jest luźniejszym spotkaniem na które łatwiej się przygotować. Można podać danie na gorąco, a nawet fast food. Jeśli jest to kolacja to do niej również można podać odpowiedni alkohol.

Z kolei jeśli organizuje się imprezę to nie można zapominać o drinkach. Ich przygotowanie nie sprawia wiele trudności. Warto postawić na te efektownie wyglądające. Takim efektownie wyglądającym drinkiem a zarazem smacznym i bardzo lubianym jest drink Kamikaze. Jest to drink typu typu shot, czyli taki, który wypija się na raz. Jest banalnie prosty do zrobienia. Co prawda nie ma kolorowych warstw, jest bez słomki, bez parasolki czy kostek lodu, jednak jego smak zadowala każdego a dodatkowo ciekawy niebieski kolor dodaje mu tajemniczości i zachęca do spróbowania. Drink ten w smaku jest jest słodko-kwaśny, dlatego też podpasuje większości gości.

Nazwa drinka wywodzi się stąd, że najczęściej pije się cztery kieliszki (czasem nawet sześć) jeden po drugim, co nie koniecznie jest rozsądne. Stąd właśnie nazwa Kamikaze. Wypicie jednego drinka z reguły wydaje się niewystarczające, dlatego też podaje się całą serię do wypicia po kolei. Kończy się to w różny sposób w zależności od możliwości wypijającego. Drink ten swój niezwykły kolor zawdzięcza likierowi pomarańczowemu Blue Curacao. Likier ten produkowany jest ze skórek gorzkich pomarańczy. Nazwa wywodzi się od wyspy Curaçao położonej u wybrzeży Wenezueli. To właśnie tam dawniej uprawiano gatunek gorzkiej pomarańczy. Blue Curaçao jest niebieską odmianą likieru Curaçao. Intensywny, magnetyzujący niebieski kolor zawdzięcza bezsmakowemu niebieskiemu barwnikowi. Drink Kamikaze z tym likierem wygląda bardzo efektownie. Do przygotowania drinka nie potrzeba wielu składników. Można skorzystać z przepisu znajdującego się na stronie lubuskibrand.pl Składnikami Kamikaze są:

Lubuski Vodka – 60 ml

Blue Curacao – 60 ml

Sok ze świeżej cytryny – 30 ml

Lód – 1 kostka

Wszystkie wymienione składniki wlewa się do shakera a następnie wstrząsa, tak aby dokładnie się wymieszały oraz schłodziły. I drink w zasadzie jest gotowy. Wystarczy jedynie przelać go do odpowiednich kieliszków.

Aby drink wyszedł smaczny warto używać składników najwyższej jakości. Mała ich liczba powoduje, że każdy z nich jest dobrze wyczuwalny w drinku i nie można sobie pozwolić na ustępstwa. Dobrej jakości wódka, oryginalny syrop Blue Curacao oraz świeżo wyciśnięty sok z cytryny to podstawa udanego drinka. Przygotowując się do serwowania na imprezie drinka Kamikaze trzeba mieć na uwadze, że potrzebna będzie odpowiednia liczba kieliszków, bo chętnych na jego wypicie może być naprawdę dużo. Każda impreza z pewnością rozkręci się kiedy wkroczy na stoły drink Kamikaze.