Home Styl Ciepła czapka na zimowe spacery – jak wybrać idealne nakrycie głowy?

Ciepła czapka na zimowe spacery – jak wybrać idealne nakrycie głowy?

bonnet-cheerful-cold-700535

Gdy temperatura za oknem spada poniżej zera, z szafy chętnie wyciągamy ciepłe ubrania i dodatki. Nawet w najbardziej mroźne dni chcesz wyglądać modnie? Dowiedz się, jaką czapkę kupić, aby zapewnić sobie komfort, a jednocześnie nienagannie się prezentować.

Wybieramy zimową czapkę

Na zimowe spacery idealnie sprawdzają się grube czapki z pomponem. Ponadczasowy krój, puszysty pompon i polarowe podszycie – te elementy sprawiają, że z jednej strony czapki z pomponem są praktyczne, a z drugiej modne. Każdy producent czapek zimowych proponuje kobietom i mężczyznom czapki z pomponem (a niekiedy nawet z dwoma pomponami). Aby jednak dobrze wybrać zimowe nakrycie głowy, zwróć uwagę na:

  • liczbę warstw materiału

Ile warstw mają najcieplejsze czapki zimowe? Producent najczęściej stosuje co najmniej dwie, a czasem dodatkowo również podszycie polarem. Dzięki temu czapkę bez obaw można nosić nawet w najbardziej mroźne dni. Jeżeli nie chcesz zmarznąć, przeglądaj wyłącznie te modele, które producent poleca na srogą zimę.

Przy wyborze czapki zimowej zwróć też uwagę, czy posiada ona wywinięcie. Takie nakrycia głowy skuteczniej chronią uszy przed chłodem;

  • krój czapki i splot

Czapki zimowe różnią się również krojem. Ma on znaczenie dla tego, jak się prezentujemy. Jeżeli chcesz mieć twarzową czapkę, dopasuj krój do kształtu twarzy. Przykładowo kobietom o twarzy trójkątnej pasują m.in. czapki beanie i uszatki. W sklepach stacjonarnych i internetowych znajdziesz bardzo wiele modeli czapek zimowych.

  • wykończenie i kolor

Czapka to praktyczny dodatek, który powinien jednak służyć dłużej niż przez jeden sezon. W tym wypadku wiele zależy od wykończenia. Najlepsi producenci gwarantują ręczne wykończenie czapek, dzięki czemu ich produkty się nie prują.

Każdy producent czapek zimowych proponuje czapki w wielu kolorach. Wiele firm stosuje też dodatkowe ozdoby w postaci np. nadruków czy perełek. Niektóre czapki zimowe wyróżniają się wplecioną srebrną nitką lub dwoma pomponami, które przyciągają wzrok.

Kup czapkę zimową od sprawdzonego producenta

Gdzie kupić czapki zimowe? Producent – firma Jakob! – prowadzi firmowy sklep internetowy, w którym sprzedaje swoje produkty. W jego ofercie dostępne są czapki damskie i męskie. Ponieważ wszystkie czapki są szyte ręcznie w Polsce, są trwałe i wysokiej jakości. To główny powód, dla którego warto poszukać wśród nich ciepłego, modnego nakrycia głowy dla siebie.