Home Zdrowie Choroby przewlekłe a korzystanie z zabiegów medycyny estetycznej

Choroby przewlekłe a korzystanie z zabiegów medycyny estetycznej

choroba-wirus

Osoby, które chorują, a więc przechodzą infekcje lub mają inne problemy zdrowotne nie mogą mieć w tym czasie przeprowadzanych zabiegów medycyny estetycznej. Uniknąć w ten sposób można niepożądanych powikłań, które mogą być wywołane reakcją osłabionego organizmu. Co jednak w przypadku osób, którym konkretna choroba towarzyszy na stałe?

Kiedy zabieg może być przeprowadzony, a kiedy nie?

Wszystko zależne jest od rodzaju choroby przewlekłej, a także stanu zdrowia pacjenta. W niektórych przypadkach zabiegi nie powinny być wykonywane, jednak w wielu dopuszczalne ryzyko ma taki sam poziom jak u osób zdrowych, dlatego pacjenci mogą z nich skorzystać. Problemem są lekarze, którzy zbyt ostrożnie w takich sytuacjach podchodzą do sprawy i odmawiają wykonania zabiegu. Choć ich działanie jest lepsze nić wykonanie zabiegu bez przeprowadzenia wywiadu z pacjentem na temat jego chorób, to w niektórych przypadkach pozbawia pacjentów możliwości poprawy swojego wyglądu, a co za tym idzie, samopoczucia. Wiele chorób przewlekłych powoduje duże zmiany w wyglądzie, szczególnie skóry, dlatego możliwość skorzystania z zabiegu nie powinna być im odbierana, jeśli nie istnieje duże ryzyko.

Cukrzyca nie wyklucza zabiegów medycyny estetycznej

W przypadku tej choroby można wykonywać praktycznie wszystkie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Problemem będzie tylko to, że efekty mogą być słabsze niż w przypadku osób całkowicie zdrowych, a okres rekonwalescencji wydłuży się. W tym celu pacjent powinien przez więcej czasu przyjmować antybiotyk, szczególnie po zabiegach, które są bardziej inwazyjne.

Kolejne są wszystkie choroby tarczycy, a więc nadczynność, niedoczynność i Hashimoto. W ich przypadku możliwość wykonywania zabiegów jest nieco rozbieżna. Nie ma przeciwwskazań do stosowania laserów, jeśli wszystkie wyniki badań są w normie, to znaczy jeśli przyjmowane leki ustabilizowały poziom hormonów. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku zabiegów polegających na wstrzykiwaniu preparatów pod skórę. Zdarza się, że lekarze wykonują zabiegi kwasem hialuronowym, jednak tylko w przypadku dobrych wyników. Z całą pewnością nie zaleca się wykonywania zabiegów polegających na umieszczeniu w ciele implantów. Organizm zmagający się z chorobą o podłoży autoimmunologicznym może potraktować ciało obce jako coś bardzo niebezpiecznego i wytworzyć silny stan zapalny. Ryzykiem jest również rozregulowanie układu odpornościowego oraz wystąpienie autoagresji.

Źródło: https://drparadowska.pl/