Home Uroda Chłodna zemsta na wadze, czyli nowoczesny zabieg kriolipolizy!

Chłodna zemsta na wadze, czyli nowoczesny zabieg kriolipolizy!

loose weight concept, woman with a body lines before loose weigh

Nie możesz pozbyć się niechcianych boczków i fałdki na brzuchu? Chciałabyś wreszcie poczuć, że możesz bez problemu wskoczyć w ulubione spodnie lub sukienkę, które od kilku lat leżą zapomniane w szafie? Chociaż do wakacji pozostało już niewiele czasu, możemy pomóc Ci rozwiązać ten problem – dzięki zabiegowi kriolipolizy. To nowoczesna i bezpieczna metoda, dzięki której pozbędziesz się zbędnej tkanki tłuszczowej.

Czym jest zabieg kriolipolizy?

Kriolipoliza jest świetną alternatywą dla inwazyjnej liposukcji. To zabieg polegający na selektywnym niszczeniu niechcianej warstwy tłuszczu przy pomocy niskiej temperatury. Głowicę przykłada się do wybranego obszaru ciała. Zasysa ona skórę i schładza ją do temperatury 3 stopni Celsjusza. Komórki tłuszczowej zamrażają się i degradują, a następnie zostają wydalone z organizmu. Czas trwania 1 sesji kriolipolizy wynosi około 45 minut, a efekty można zauważyć po 4 – 6 tygodniach.

Odstępy pomiędzy zabiegami na tę samą partię ciała wynoszą ok. 6 tygodni. Ilość przyłożeń uzależniona jest od tego, jakie efekty chcemy uzyskać. Ważne – przed rozpoczęciem terapii niezbędna jest konsultacja z kosmetologiem, który wykluczy ewentualne przeciwwskazania.

Korzyści zabiegu kriolipolizy

● Metoda pozwala wyeliminować nadmiar tkanki tłuszczowej gromadzącej się na brzuchu, udach, boczkach i ramion.

● Kriolipoliza nie uszkadza skóry, nerwów ani naczyń krwionośnych.

● Podczas zabiegu nie przekracza się bariery naskórka.

● Kriolipoliza nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Przez 24 godziny po przeprowadzeniu kriolipolizy konieczne jest picie dużej ilości wody i unikanie ciężkostrawnych potraw. Dieta powinna być niskokaloryczna i dobrze zbilansowana.

Czy zabieg kriolipolizy jest bolesny?

Odczucia związane z zabiegiem kriolipolizy są łagodne. Przez pierwsze 3 minuty odczuwalne jest mocniejsze zasysanie skóry i delikatne zimno. Zaraz po terapii może pojawić się zasinienie, które samoistnie zanika po kilku dniach. Bezpośrednio po zabiegu można powrócić do codziennych czynności, ponieważ kriolipoliza nie wymaga żadnego okresu rekonwalescencji

Kriolipoliza – przeciwwskazania

Należy pamiętać, że kriolipoliza nie jest zabiegiem dla wszystkich. Nie można go wykonywać przy poniższych przeciwwskazaniach:

● ciąża oraz okres karmienia piersią

● nowotwór

● cukrzyca

● choroby wątroby oraz nerek

● łuszczyca

● padaczka

● ostre zaburzenia hormonalne