Home Design i wnętrze Ceramiczna ściana w salonie

Ceramiczna ściana w salonie

Ceramstic_Ego

Płytki ceramiczne, ze względu na swe walory praktyczne, świetnie sprawdzająsię w tak zwanych „trudnych przestrzeniach”. Jeszcze do niedawna stosowanebyły głównie w łazienkach i kuchniach. Obserwując najnowsze trendywnętrzarskie zauważyć można odejście od tej konwencji. Płytki ceramicznewkroczyły na ściany salonów stając się nowoczesnym i interesującymrozwiązaniem aranżacyjnym.

Wraz z rozwijająca się ofertą płytek ceramicznych rośnie zakres ich zastosowań. Jeszczedo niedawna glazury, gresy, terakoty dedykowane były głównie kuchniom i łazienkom,szczególnie tak zwanym „strefom mokrym”. Zastosowanie płytek miało tu przedewszystkim wymiar praktyczny. Obecnie oferta płytek ceramicznych jest bardzo szeroka iobfitująca w rozmaite wzory, formaty i struktury. Glazura nie tylko chroni ścianę przedwilgocią czy zabrudzeniami, ale także pełni funkcję ozdobną. Z tego powodu płytkiceramiczne „wyszły” z kuchni i łazienek i zaczęły zawłaszczać kolejne przestrzenie.

Płytki ceramiczne na podłodze w salonie to nie nowość. Szczególnie chętnie stosowane sąw domkach jednorodzinnych, wyposażonych często w ogrzewanie podłogowe. Corazczęściej jednak zauważa się aranżacje pokojów dziennych z wykorzystaniem płytekceramicznych na ścianach. Do zaakcentowania części przestrzeni w salonie – na przykładwnęki czy jednej ze ścian – zazwyczaj stosuje się farbę lub tapetę. Płytki ceramiczne torozwiązanie wciąż jeszcze niestandardowe. Tymczasem nowoczesne kolekcje doskonalepasują zarówno do łazienki, jak i salonu – na ścianę oraz podłogę – mówi JoannaCiecierska, stylistka marki Ceramstic.

Ceramstic Structural

Istnieją różne sposoby wykorzystania płytek ceramicznych w pokoju dziennym.Pojedyncza ściana zaaranżowana strukturalnymi płytkami może stanowić główny akcentw salonowej przestrzeni. Ciekawym przykładem jest kolekcja Ceramstic Structural w ultramodnych odcieniach miedzi. Wrażenie robią już same płytki bazowe o powierzchniprzypominającej pofalowaną blachę, a ułożone pasami mozaikowe dekory potęgują efekt.Ciekawa ceramiczna dekoracja może zastąpić obraz czy grafikę. W tej roli doskonalesprawdzają się płytki Vertigo z kolekcji Impressive, inspirowane malarstwemimpresjonistycznym. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie tej samej kolekcji naścianie i podłodze, co optycznie powiększa pomieszczenie. Do tego celu wykorzystaćmożna gres Ego z linii Ceramstic Design, imitujący beton wykończony na wysoki połysk.Kolekcję uzupełniają patchworkowe dekory, które można układać w sposób sprawiającywrażenie przypadkowości. Oczywiście wszystkie te kolekcje nadal świetnie sprawdzają sięw przestrzeniach łazienkowych. Współczesne trendy we wzornictwie sprawiają, żepowstają płytki niezwykle oryginalne, a zarazem – paradoksalnie – coraz bardziejuniwersalne pod względem możliwości ich zastosowania w różnych miejscach. Użycie tejsamej kolekcji w wielu pomieszczeniach domu sprawi, że przestrzeń wyda się większa ibardziej otwarta. Taki zabieg doda wrażenia jej ciągłości – mówi Joanna Ciecierska.