Home Styl Bukiet ślubny

Bukiet ślubny

0049

Chyba nikt nie potrafiłby wyobrazić sobie panny młodej bez bukietu ślubnego. Jest tak głęboko zakorzeniony w tradycji, że stanowi jedno z pierwszych – poza suknią – skojarzeń ze ślubem. Może być bardzo różnorodny, jednak wybór należy oczywiście do panny młodej i jej koncepcji związanej z kreowaniem własnego wizerunku w tym wyjątkowym dniu w życiu.

Czy bukiet ślubny Gliwice ma znaczenie?

Tak, bardzo duże, a co więcej, spełnia różnorodne funkcje. Z jednej strony stanowi niezbędny dodatek uzupełniający kreację panny młodej, z drugiej natomiast powinien komponować się z weselną oprawą. Warto jednocześnie podkreślić, że o jego randze świadczy fakt, iż po zakończeniu uroczystości w kościele lub w urzędzie jest stawiany na honorowym miejscu na weselnym stole.

Z czego może być wykonany bukiet ślubny?

Możliwości stworzenia bukietu ślubnego Gliwice są praktycznie nieograniczone, a jego ostateczna kompozycja zależy wyłącznie od upodobań panny młodej. Nie sposób wymienić wszystkich kwiatów, z których bukiet ślubny Gliwice może być skomponowany, a przecież należy mieć świadomość, że mogą być one także łączone. Do często wybieranych kwiatów należą róże, dalie, storczyki, frezje czy tulipany.

Bukiet ślubny a styl uroczystości

Zgodnie z tradycją bukiet ślubny powinien być dopasowany do stylu uroczystości i podkreślać jej charakter. Frezje doskonale sprawdzą się w romantycznym stylu, goździki zaakcentują styl vintage, róże (niezależnie od koloru – czerwone, różowe, herbaciane) podkreślą klasyczny styl, piwonie idealnie pasują do oprawy ślubu zawieranego latem, tulipany są must-havem wiosny, a eustomy będą symbolem stylu rustykalnego.

Bukiet ślubny Gliwice to bez wątpienia jeden z bardzo istotnych elementów, które składają się na oprawę uroczystości. Jego wygląd niejednokrotnie jest w stanie zachwycić wszystkich gości, a co ważniejsze, pannie młodej dodaje pewności siebie i sprawia, że czuje się wyjątkowo. Taka funkcja bukietu ślubnego należy do jego podstawowych zadań.