Home Design i wnętrze Budzik – pobudka w pięknym wydaniu

Budzik – pobudka w pięknym wydaniu

rosendahl-zegar-stolowy-arne-jacobsen__43677-2

Dźwięk budzącego nas rano budzika może przyprawić o dreszcze… każdego, kto nie wstaje rano wyspany i nie zaopatrzył się jeszcze w jeden z nowoczesnych, pięknych budzików! Ładny budzik to sposób na umilenie sobie poranków i sprawienie, aby każdy dzień zaczynał się bez niepotrzebnej bieganiny.

Nowoczesna tradycja

Budzik przy łóżku nie jest dziś już tak bardzo powszechnym przedmiotem. Wyposażenie telefonów komórkowych wyparło stacjonarne budziki, jednak wielu z nas wciąż posiada przy łóżku zegar z funkcją budzika. Istnieje wiele rodzajów budzików, a te najnowsze posiadają kolorowe wyświetlacze i cyferblaty. Budziki w stylu nowoczesnym nie muszą być jednak sztampowe. Wiele z nich ma dziś unikatowe wzornictwo, które doskonale wpasuje się w wystrój naszego wnętrza. Plusem takiego rozwiązania jest na pewno dostęp do aktualnej godziny za dnia i w nocy. Cyferblat nie świeci silnym światłem, więc nie przeszkadza we śnie, a jednocześnie zawsze jest widoczny, w przeciwieństwie do budzika tradycyjnego. Nowoczesny design budzika rzadko ogranicza się jedynie do funkcji zegara. Wraz z czasomierzem budziki wyposażane bywają w radia, stacje pogody, a także organizery.

lemnos-budzik-nocturne__pa09-10-1

Staromodny sentymentalizm

Dla tych, którzy nie lubią nowoczesnych stylizacji lub po prostu mają inny wystrój swojej sypialni polecane są staromodne budziki klasyczne. Są to budziki w najprostszym ujęciu, choć wiele z nich nie wydaje już dźwięków poprzez poruszający się na zewnątrz mechanizm. Mimo to większość przypomina wyglądem stare budziki, a część z nich rzeczywiście obudzi nas staromodnym „dryń, dryń”. Dwie nóżki jako podstawka i prostota urządzenia to wyznaczniki tego typu sprzętu. Klasyczny budzik sprawdzi się w wielu wnętrzach, co oznacza, że jest on niezwykle uniwersalny.

london-clock-since-1922-budzik-astro__34365-2

Unikalny styl

Osobna kategoria budzików, które pasują tylko do określonego wystroju pomieszczenia. Taki rodzaj budzika może mieć przeróżne kształty, kolory i mechanizmy działania. Każdy z nich może wystąpić tylko w kilku stylizacjach, a jego dobór powinien być staranny i właściwy. Możemy tu wymienić zarówno modernistyczny budzik magnetyczny z cyferblatem, jak i industrialny budzik stojący, stylizowany na przyrządy z kabiny pilota samolotu pasażerskiego. Budziki są równie często metalowe co drewniane, a każdy z nich stanowi niepowtarzalną ozdobę, która w dodatku obudzi Cię za każdym razem, gdy tego nie chcesz…

Choć budzik jest jednym z najbardziej znienawidzonych przedmiotów dnia codziennego, to bez niego nie moglibyśmy funkcjonować. Jego wybór to przemyślany i odpowiednio skomponowany element codziennej układanki, która składa się na piękne wnętrze, do którego chcemy wracać. W końcu przychodzi przecież taki moment, że możemy wyłączyć budzik i iść spać dalej.