Home Lifestyle Bubble tea – nowa moda wśród Polek

Bubble tea – nowa moda wśród Polek

bubble-tea

Jak większość ostatnio popularnych trendów tak i ten przyszedł do nas zza Oceanu, Stany Zjednoczone nie są jednak miejscem narodzin mody na bubble tea. Ten wyjątkowy sposób przyrządzania herbaty powstał w 1980 roku na Tajwanie i od tamtej pory zyskał sobie rzeszę fanów zarówno w Azji jak i USA, a ostatnio staje się coraz popularniejszy także nad Wisłą? Co wyróżnia bubble tea a jednocześnie sprawia, że nie można jej się oprzeć?

Herbata bąbelkowa, czyli jaka?
Popularna w krajach azjatyckich bubble tea jest znana również pod takimi nazwami jak: perłowa herbata mleczna, boba, czy bańka z mleka. W angielskiej wersji pojawia się także jako „tapioca tea”, co z kolei najtrafniej opisuje jej pochodzenia, gdyż to właśnie obecność tapioki decyduje o wyjątkowości tego napoju. Podstawą stanowiącą o wyjątkowości tego napoju jest tapioka, czyli korzeń manioku (warzywo spożywane w Azji przyp. red.). Dostępna na rynku biała tapioka jest niestety dość trudna w przygotowaniu, gdyż wymaga wielogodzinnego namaczania, znacznie wygodniejsza w przygotowaniu jest tapioka czarna, której do przydatności do spożycia wystarcza zaledwie kilkuminutowe gotowanie. Nie dziwi więc fakt, że to właśnie czarna odmiana tapioki zyskuje coraz większą popularność.

Gdzie skosztować bubble tea?
W dużych miastach powstaje coraz więcej herbaciarni i lokali serwujących różne warianty smakowe tego napoju. Jeśli jednak zastanawiasz się jak zrobić bubble tea samodzielnie, w twojej kuchni nie może zabraknąć: mleka, owoców i oczywiście kuleczek tapioki,a także wysokiej jakości herbaty, z której można przygotować mocny esencjonalny wywar.
Niestety zakup dobrej jakości tapioki w Polsce nie jest wcale taki łatwy. Aby zaoszczędzić sobie wielu godzin spędzonych na poszukiwanie tego unikalnego składnika w sklepach stacjonarnych najlepiej zdecydować się na zakup bezpośrednio w sklepie internetowym beaspire.pl, który w swojej ofercie posiada gotowe zestawy do przygotowywania tego modnego napoju.

Odpowiedni moment na bąbelki
Imprezy w gronie znajomych i rodziny organizowane w zaciszu domowym są doskonałą okazją do zaserwowania nowego modnego napoju, który dzięki mnogości wariantów smakowych oraz pięknemu, kolorowemu wyglądowi urozmaici każde przyjęcie. Dla chcących spróbować bubble tea przepisy są łatwe do odnalezienia w zasobach internetu np. na stronach i blogach poruszających tematykę kulinarną.

Dodatkowo fantazyjna herbata boba jest świetnym sposobem na poprawienie nastroju i doskonale sprawdza się jako towarzysz lektury w trakcie długich jesiennych wieczorów.