Home Lifestyle Blogosfera i jej tajemnice

Blogosfera i jej tajemnice

blog2

Blogi są to strony internetowe, na których zamieszcza się wpisy wraz ze zdjęciami lub filmami. Kiedyś blog był określany mianem pamiętnika internetowego. Obecnie blogi to znacznie więcej. Witryny przeznaczone do blogowania zazwyczaj dają możliwość chronologicznego porządkowania wpisów. Można je także kategoryzować i tagować, co umożliwia szybsze dotarcie do nich przez czytelników. Warto zauważyć, że blogi mają bardziej osobisty charakter niż zwykłe strony internetowe. Są pisane w pierwszej osobie i czytając je w kilka chwil możemy utożsamić się z ich autorem. Dodatkowo dzięki możliwości komentowania jesteśmy wstanie osobiście uczestniczyć w tworzonym na blogu świecie. W blogosferze znajdziemy różnego rodzaju blogi.

Blog kulinarny

Ten rodzaj blogu jest jednym z najchętniej czytanych. Blogerzy kulinarni dzielą się ze swoimi czytelnikami przepisami oraz poradami dotyczącymi gotowania i pieczenia. Wielu z nas poszukując inspiracji w kuchni trafia na blogi kulinarne. Znajdziemy na nich nie tylko przepisy, ale i zdjęcia gotowych potraw. Często są one uzupełnione również filmikami pokazującymi, krok po kroku, jak przygotować wybrane danie. Z blogów kulinarnych możemy czerpać inspiracje związane ze sposobem podania oraz z użytymi składnikami i przyprawami.

Blog modowy

Bardzo popularne wśród internautów są także blogi modowe. Znajdziemy tam tysiące propozycji jak i w co się ubrać, co zrobić, żeby dobrze wyglądać, jakich kosmetyków używać, jak się malować itd. Często tego rodzaju blogi nawiązują również do blogów lifestylowych. Są one połączeniem blogów modowych i urodowych z blogami o życiu i poradnikami. Znajdziemy na ich informacje np. o tym, co jest modne w tym sezonie, gdzie i jak ćwiczyć, jak się zachowywać w towarzystwie itd. Tematów na takie blogi jest nieskończenie wiele i wszystko zależy od chęci i pomysłów autora.

Blog parentingowy

Jest to tzw. blog rodzicielski, chociaż dosłowne tłumaczenie z języka angielskiego nie jest wiernym odwzorowaniem, tego co możemy znaleźć na takich blogach. Jedne z nich opierają się na poradach rodziców dla rodziców, inne opisują doświadczenia z dziećmi, a jeszcze inne skupiają się na okresie ciąży. Najważniejsze w takich blogach jest to, że są wsparciem w trudach wychowania i często stanowią jedyne środowisko, w którym rodzice mogą sobie swobodnie podyskutować.

Blogi parentingowe są prowadzone zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. Każdy z nich różni się od siebie, ale większość znajduje swoich odbiorców. Jednym z nich, jest blog młodej mamy o nazwie Ladygugu.pl. Poruszana w nim tematyka, to nie tylko porady czy przepisy kulinarne, ale także moda dziecięca i modne stylizacje.

Blog fotograficzny

Tego rodzaju blogi opierają się głównie na zdjęciach publikowanych przez fotografa. Największe zainteresowanie wzbudzają te, które są kontrowersyjne i przyciągają wzrok. Często na blogach tego typu możemy znaleźć również różnego rodzaju porady związane z fotografią. Mogą one dotyczyć zarówno kupna sprzętu, sposobu wykonywania zdjęć, jak i tego jak ustawiać się do zdjęcia. Wszystko uzależnione jest od pomysłu osoby prowadzącej bloga i od założonej koncepcji.