Home Styl Bądź w formie na wiosnę! Jak wybierać spodnie dresowe i bluzy damskie na trening?

Bądź w formie na wiosnę! Jak wybierać spodnie dresowe i bluzy damskie na trening?

trening

Najpiękniejsza pora roku zawitała już na dobre. Cieplejsze promienie słońca coraz bardziej rozgrzewają nasze serca i potrzebę zmian. Wiosna to doskonały czas na rozpoczęcie planów, które być może odkładaliśmy przez ostatnie miesiące, a nawet lata! Czy jest coś przyjemniejszego, niż poranny trening w zazielenionym parku lub jogging o zachodzie słońca? Podpowiadamy, jak przygotować naszą garderobę na wiosenną odmianę.

Niezależnie od sportu, który uwielbiasz – sprawdź bluzy, które mogą Ci się przydać

Nie ma wątpliwości, że najprzyjemniejszy trening na zewnątrz, bywa o cieplejszej porze roku. Zarówno, jeśli mówimy tutaj o uwielbianym przez wielu joggingu, jak i wszelkich wyprawach hikingowych. Świeże powietrze przeplatane promykami słońca oraz optymalna temperatura sprawiają, że po zimowej „hibernacji” szybciej wracamy do formy i dobrego samopoczucia. Pamiętajmy jednak, że odpowiednia motywacja, rozpisany plan ćwiczeń czy dobre chęci to nie wszystko. Aby z treningu skorzystać jeszcze bardziej, zachęcamy do przyjrzenia się odpowiedniej odzieży, dzięki której nie odczujemy nieprzyjemnego odczucia przegrzania i w efekcie przeziębienia. Dobrana odzież o właściwościach termoaktywnych, pozwoli również na pełną wygodę oraz – w zależności od podejmowanej aktywności – komfortowe wykonywanie wszelkich ruchów. Wiosna, choć niemal zawsze kojarzy się z ciepłem i słoneczną aurą, bywa jednak „zdradliwa”, szczególnie gdy na szlaki ruszamy w marcu oraz kwietniu. Warto wtedy zaopatrzyć się nie tylko w koszulkę termoaktywną, której możemy użyć jako podstawę stroju w wielu dyscyplinach, lecz również bluzę, która doskonale sprawdzi się podczas nieco chłodniejszych dni. Pamiętajmy, aby unikać bluz wykonanych w 100% z bawełny, gdyż materiał ten pomimo pozornych walorów ocieplających, szybko nabiera wilgoci, którą bardzo długo oddaje. W ten sposób przegrzewamy się, a w efekcie oblewa nas chłód, mogący skończyć się przeziębieniem. Wybierajmy zatem bluzy wykonane w głównej mierze z technicznych materiałów, które będą doskonałym izolatorem, a jednocześnie nie doprowadzą do szybkiej utraty ciepła. Kaptur lub otwory na kciuki możemy uznać za elementy drugorzędne, zależne od naszych własnych upodobań. Ważnym elementem jest tutaj intensywność ćwiczeń – jeżeli nie biegamy w maratonach, a jedynie wybieramy spacery w ulubione miejsca bądź jazdę na rowerze – bardziej klasyczna bluza na pewno nam nie zaszkodzi. Podczas chłodniejszych dni warto mieć ją ze sobą – zawsze można ją zdjąć lub rozpiąć.

Czym kierować się w wyborze spodni sportowych?

Kolejną podstawę naszego sportowego ubioru, powinny stanowić wygodne i dobrej jakości spodnie. Podobnie jak w przypadku bluz, otaczającej nas aury i intensywności treningu, wiosenną porą mamy do wyboru wersję o pełnej długości bądź ¾ – chyba mało kto z nas wskakuje już w krótkie spodenki! Spodnie obciślejsze – legginsy – z pewnością dłużej utrzymają temperaturę, a wykonane z nieorganicznych materiałów, szybciej odprowadzą wilgoć. W zależności od ulubionego sportu czy podejmowanej aktywności, możesz również wybrać wersję z kieszeniami lub po prostu luźniejszy krój, który lepiej sprawdzi się podczas wypraw hikingowych na górzystych bądź leśnych terenach.

Wygodna i dedykowana odzież, to podstawa udanego treningu!

Nie ulega wątpliwościom, że sport to zdrowie, dobry humor i solidna dawka pozytywnych emocji. Każdy trening przy wiosennej aurze to przyjemność, do której warto się jednak przygotować. Dobrze dopasowany strój zapewni nam komfort ruchów, lecz również cieplny, a dzięki temu unikniemy zarówno przegrzania, jak i wiosennego kataru. Takie elementy jak obuwie, stanowią przedmiot nieco innych rozważań – dopasowujemy je w zależności od dyscypliny i terenu, na którym się poruszamy. Z kolei spodnie sportowe oraz bluzy to absolutny „must have” każdego wyjścia na trening. Mamy nadzieję, że już wiesz dlaczego!

Zajrzyj do BENTERSPORT, gdzie znajdziesz odzież sportową na każdą okazję