Home Uroda Bądź piękna także w czasie ciąży Bądź piękna także w czasie ciąży

Bądź piękna także w czasie ciąży Bądź piękna także w czasie ciąży

kobieta-nogi-szpilki-bol-buty-obcas-63670811_original

Ciąża to bardzo wymagający czas w życiu kobiety. Oczekiwanie na maluszka niestety nie zawsze jest okresem, usłanym różami. Wahania nastrojów, utrata pięknej figury i coraz większe zmęczenie to tylko niektóre problemy, z jakimi trzeba mierzyć się na co dzień. Warto więc zadbać o siebie w tym okresie, bo to kobietom zawsze poprawia samopoczucie. Fryzura, makijaż i właściwa depilacja sprawią, że poczujesz się wspaniale. Jaki rodzaj depilacji jest bezpieczny w czasie ciąży?

Czas oczekiwania na dziecko znacznie lepiej spędzić na aktywnym wypoczynku i dbaniu o siebie, niż w dresie na kanapie. Wybierając wariant pierwszy, będziesz czuła się wspaniale, bo tak jak to zwykle bywa, znacznie lepsze samopoczucie towarzyszy kobietom zadbanym i tym bardziej będziesz cieszyć się z nadchodzących zmian w Twoim życiu.

Będąc w ciąży, trzeba jednak zwracać uwagę na wszelkie kosmetyki, środki pielęgnujące czy farby do włosów, aby wybierać takie, które nie zaszkodzą maluszkowi. To samo dotyczy metod depilacji, dowiedz się więc, które z nich należy wykluczyć, a które z powodzeniem można stosować.

Pęseta i maszynka do golenia

Golenie maszynką to oczywiście najmniej inwazyjny sposób, a co za tym idzie – najbezpieczniejszy. Co prawda, już po dwóch, trzech dniach włoski odrastają, ale w każdej chwili możesz sama powtórzyć zabieg. Warto pamiętać, że należy zawsze golić się „pod włos”, a aby łatwiej przeprowadzić całą operację, włoski należy nieco zmiękczyć.

Do tego celu można użyć zwykłego żelu, którego używamy pod prysznicem lub pianki do golenia. Metoda nie jest oczywiście bolesna, a jedyne, co się może przytrafić, to drobne skaleczenie, które po prostu należy zdezynfekować.

Depilację pęsetą stosujemy najczęściej do modelowania brwi i usuwania zbędnych włosków na buzi. To metoda, nad którą nie musimy się zastanawiać ani minuty. Okazuje się ona bezpieczna, bo nie wymaga żadnych kosmetyków, a wykonywana jest miejscowo, więc i dolegliwości bólowe są minimalne.

Depilacja woskiem lub depilatorem

To metody, które nie są polecane w czasie ciąży, ponieważ powodują duży ból. Ból z kolei wywołuje stres, który niekorzystnie wpływa na mamę i jej jeszcze nienarodzone dziecko. Wydzielający się wówczas w organizmie kobiety kortyzol sprawia, że maluszek od razu robi się nerwowy, co też ma niekorzystny wpływ na samopoczucie przyszłej mamy.

Dodatkowym powodem, dla którego ani wosk, ani depilator nie są polecane, jest bardzo wrażliwa skóra kobiety w ciąży. Gorący wosk może pozostawić popękane, drobne naczynka krwionośne, a czasem nawet spowodować siniaki. Takie same efekty zafunduje także pasta cukrowa, która i tak uważana jest za dość łagodną formę depilacji.

Depilacja specjalnym kremem

Kremy do depilacji Veet są bardzo dobrym rozwiązaniem w czasie ciąży. Ich skład w żaden sposób nie zagraża dziecku, ale jeśli nie korzystałaś wcześniej z takiego rozwiązania, to 24 godziny przed zastosowaniem, zrób próbę na niewielkim kawałku skóry. Trzeba po prostu wykluczyć prawdopodobieństwo, że jesteś uczulona na któryś ze składników kremu.

Tak należy postępować niezależnie od tego, czy jesteś w ciąży, czy nie. Osoby ze szczególnie delikatną skórą mogą skorzystać z wersji kremów do depilacji, przeznaczonych do skóry wrażliwej. Depilacja jest całkowicie bezbolesna, a efekty utrzymują się znacznie dłużej niż po użyciu maszynki do golenia.

Depilacja laserowa – absolutnie nie

W ciąży nie wolno korzystać z żadnych zabiegów upiększających, opartych na urządzeniach kosmetycznych, wykorzystujących ultradźwięki i promienie lasera. I choć nikt jednoznacznie nie stwierdził, że jest to szkodliwe, to także nie wiadomo, czy pozostaje w pełni bezpieczne. Na wszelki wypadek zabrania się korzystania z takich zabiegów w czasie ciąży.