Home Lifestyle Aplikacje do szybkiej obróbki zdjęć

Aplikacje do szybkiej obróbki zdjęć

photography-801891_1920

Tysiące selfie, mnóstwo krajobrazów, zdjęcia z bliskimi… W naszych telefonach znajduje się mnóstwo wspomnień, które chcemy zachować na dłużej. Czasami jednak fotografie nie wyglądają tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Dlatego też często potrzebujemy programu do delikatnej obróbki zdjęć. Nie chodzi o wielkie zmiany graficzne, tylko o lekkie podretuszowanie zdjęcia. Dowiedz się, jakie są najlepsze programy do szybkiej obróbki zdjęć na telefonie.

Wbudowany w Huawei P20 Lite aparat – najlepsze zdjęcia

Nie łudź się, że najlepsze zdjęcia, które oglądasz na Instagramie, są wykonane profesjonalną lustrzanką. Najczęściej są robione aparatem w telefonie, a potem nieco podrasowywane. Oczywiście najnowsze aparaty są coraz bardziej zaawansowane technologicznie, więc na przykład wbudowany w Huawei P20 Lite aparat pozwala na zrobienie naprawdę bardzo dobrych zdjęć, które świetnie uchwycą kolor i zapewnią ogromną wyrazistość.

Sam aparat w telefonie pozwala na ustawienie kilku parametrów, które już mogą skutecznie zwiększyć jakość zdjęcia i je urozmaicić. Znajdujący się w smartfonie Huawei P20 Lite aparat ma na przykład opcję Bokeh, która pozwala na uzyskanie ciekawego efektu rozmytego tła.

Darmowe aplikacje do obróbki zdjęć

W sklepach z aplikacjami możesz znaleźć bardzo duży wybór darmowych aplikacji, które pozwolą ci na podstawową obróbkę zdjęcia i umożliwią uzyskanie różnych, naprawdę ciekawych efektów. Bardziej zaawansowane aplikacje są płatne, jednak do zaspokojenia potrzeb zwykłego użytkownika Instagrama czy Facebooka podstawowe i darmowe powinny wystarczyć.

Bardzo często darmowe aplikacje tego rodzaju mają i standardowe, i bardziej zaawansowane opcje. Za te drugie trzeba jednak dodatkowo dopłacić. Niektóre z nich nie są wcale drogie i można doinwestować kilka złotych, by móc pobawić się z różnymi efektami i filtrami.

Jakie opcje powinny mieć aplikacje do obróbki zdjęć

Przy wyborze aplikacji do obróbki zdjęć warto zwrócić uwagę na to, że do przerobienia zdjęcia najczęściej potrzebujesz kilku opcji. Decydując się na program, sprawdź, czy są one w nim dostępne. Oczywiście najważniejsza jest możliwość zmiany ekspozycji i stopnia naświetlenia. Bardzo istotna jest także możliwość zmiany natężenia barw i ustawienia różnego stopnia kontrastu, co zapewni zdjęciom wyrazistość.

Przykładowe aplikacje do obróbki zdjęć na telefonie

Na komputerze najczęściej używa się Photoshopa, jego producenci mają także opcję mobilną. Adobe Photoshop Express pozwala na uzyskanie naprawdę ciekawych efektów. Mobilna wersja jest nieco okrojona, ale na potrzeby selfie i zdjęć z wakacji powinna wystarczyć.

Miłośnikom selfie przydatna okaże się aplikacja Retouch Vogue. Została stworzona z myślą o zmianie wizerunku na zdjęciach. Pozwala na usunięcie niedoskonałości cery, zmniejszenie świecenia, wybielenie zębów, wygładzenie skóry. Słowem – zrobi wszystko tak, że będziesz wyglądać jak gwiazda z telewizji.

Zdecydowanie najbardziej popularną aplikacją jest VSCO, działająca i na systemie Android, i na iOS. Zawiera wszystkie najważniejsze i najbardziej uniwersalne opcje, które pozwalają na dogłębne przerobienie zdjęcia. Nie, czy to pejzaż, miejski krajobraz, selfie czy fotografia makaronu z krewetkami. To bardzo uniwersalna aplikacja.