Home Zdrowie Ampułki na porost włosów – kto powinien ich używać?

Ampułki na porost włosów – kto powinien ich używać?

blue-eyes-237438_1920

Nadmierne wypadanie włosów staje się coraz bardziej powszechnym problemem. Samo wypadanie włosów nie powinno nas jednak niepokoić. Każdy człowiek traci dziennie od ok. 50 do 100 włosów. Jeżeli jednak nasze włosy zostają poddawane codziennym zabiegom m.in. suszeniu, prostowaniu włosów, stylizowaniu lakierami, po pewnym czasie obciążone włosy mogą zacząć słabnąć i wypadać. Co wtedy? Jak pobudzić porost włosów? Czy szampon na porost włosów może pomóc? A może powinniśmy sięgnąć po tabletki na porost włosów? Jeśli zastanawiasz się jak przyspieszyć porost włosów oraz dla kogo przeznaczone są ampułki na porost włosów, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Ampułki na porost włosów – dla kogo?

Aby zrozumieć komu potrzebna są ampułki na porost włosów, należy zastanowić się, kto potrzebuje wsparcia przy osłabionych, wypadających włosach. Wypadanie włosów może być spowodowane wieloma czynnikami. Niektóre związane są z czynnikami mechanicznymi, niektóre są symptomem zaburzeń w organizmie. Zobacz, jakie są najczęstsze przyczyny nadmiernego wypadania włosów.

stres – skóra głowy jest mocno unerwiona. Cebulki włosów są niezwykle wrażliwe na bodźce nerwowe. Podczas długotrwałego stresu lub bardzo silnego impulsu (np. śmierć bliskiej osoby, przeżyty wypadek), zaburzony zostaje cykl życia włosów. W ten sposób zatrzymywana jest produkcja nowych włosów, a wiele włosów obumiera, wypadając z głowy. Często też dochodzi do siwienia części włosów. W skrajnych przypadkach zdarza się, że włosy siwieją całkowicie.
zaburzenia hormonalne – problemy z prawidłowym funkcjonowaniem hormonów w organizmie to jeden z najczęściej spotykanych powodów wypadania włosów. Bardzo często w ciele kobiety dochodzi do nagłego spadku poziomu estrogenu. Najczęściej dochodzi do tego po przebytej ciąży lub po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej (czasem również po rozpoczęciu kuracji). Estrogeny pozytywnie wpływa na kondycję włosów oraz ich cykl życia. Zdarza się również, że przyczyną wypadania włosów jest nadmiar męskich hormonów. W takim przypadku zazwyczaj zalecana jest terapia hormonalna, która pozwala na uregulowanie zaburzeń. Zbyt wysoki poziom męskich hormonów w organizmie kobiety objawiać się może także nadmiernym owłosieniem oraz nadwagą.
anemia – brak odpowiedniej diety, niedobór żelaza, spowodowany regularnymi, obfitymi miesiączkami lub ograniczeniem spożywania mięsa bogatego w witaminy z grupy B, może powodować anemię, czyli niedokrwistość. Długotrwała anemia jest bardzo niebezpieczna dla organizmu, może skończyć się nawet śmiercią. Jednak w pierwszych etapach objawia się często nadmierną utratą włosów.

Pamiętaj, że nadmierne wypadanie włosów wymaga pilnej konsultacji z lekarzem. Zanim więc sięgniesz po ampułki na porost włosów, najpierw przeprowadź odpowiednie badania krwi i zobacz, co na ten temat mówi specjalista.

Ampułki na porost włosów – tylko dla bardzo potrzebujących?

Ampułki na porost włosów, dedykowane są także dla osób, które pragną odżywić swoje cebulki i poprawić kondycję włosów. Zaleca się wtedy rzadsze stosowanie. Zapytani o radę specjaliści Vichy, opowiedzieli nam o innowacyjnych ampułkach na porost włosów Vichy Dercos Neogenic, które stymulują porost nowych włosów, oraz powstrzymują wypadanie.