Home Lifestyle Akcja Tak Życzliwości Nie Samotności – Terapeutyczny Telefon Wsparcia Instytutu Świadomości

Akcja Tak Życzliwości Nie Samotności – Terapeutyczny Telefon Wsparcia Instytutu Świadomości

tak życzliwości

Instytut Świadomości w ramach swojej misji społecznej na co dzień prowadzi terapie, procesy terapeutyczno rozwojowe oraz wsparcie emocjonalne dla wszystkich, którzy tego potrzebują. W tym wymagającym i niepewnym czasie bezpłatnie wespiera tych, którym teraz jest najtrudniej – osoby starsze.

– Skala wykluczenia społecznego, ograniczeń i pogłębiającej się samotności jest ogromna. – mówi Ewelina Zych-Myłek, Prezes Fundacji Instytut Świadomości. – – Nie możemy zapominać, że walczymy nie tylko z kryzysem gospodarczym i zdrowotnym, ale przede wszystkim z kryzysem psychologicznym i emocjonalnym, który dotyczy każdego z nas – osób młodych i w sile wieku, ale zwłaszcza osób już na co dzień bardziej samotnych i słabszych. Zagubienie, strach, lęk, panika, brak lub przesyt informacji, ograniczenie lub całkowite uniemożliwienie kontaktów z rodziną, przyjaciółmi, sąsiadami może spowodować traumę społeczną, z którą nie będziemy mogli poradzić sobie długo po ustaniu epidemii. Uruchamiając Terapeutyczny Telefon Wsparcia Instytutu Świadomości chcemy pomóc osobom starszym i samotnym w epidemii emocjonalnie, dać poczucie, że po drugiej stronie słuchawki jest prawdziwa osoba, której zależy i która wysłucha, pomoże, porozmawia o rozwiązaniach, doda otuchy w trudnych chwilach. Pamiętajmy, że większość osób, seniorów w dużych miastach żyje na co dzień w bardzo małych mieszkaniach lub kawalerkach i długotrwałe zamknięcie w tak ograniczonej przestrzeni destrukcyjnie i depresyjnie wpływa na ludzką psychikę. Nasza fundacja jest po to, aby pomóc. – dodaje Ewelina Zych-Myłek.

Terapeutyczny Telefon Wsparcia Instytutu Świadomości jest czynny pod numerem 660-519-565 już od dziś (1 kwietnia 2020 r.) do końca miesiąca codziennie (również w weekendy) w godzinach 10:00-13:00.

Instytut Świadomości powstał z miłości i szacunku do Istoty Życia. Życia pojmowanego jako Człowiek i cały otaczający go Świat.

Misją Instytutu jest podnoszenie świadomości i samoświadomości w każdej dziedzinie życia zarówno w jednostkach, jak i całych społeczeństwach.

www.instytutswiadomosci.online