Home Uroda 7 rzeczy, których na pewno nie wiesz o Coco Mademoiselle

7 rzeczy, których na pewno nie wiesz o Coco Mademoiselle

7-rzeczy-ktorych-na-pewno-nie-wiesz-o-coco-mademoiselle1

Chanel No. 5 to perfumy, o których napisano już całe tomy. W cieniu pozostaje równie wysoko oceniana kompozycja Coco Mademoiselle. Czego o niej nie wiesz?

1.To ukłon w stronę młodzieży

Marka Chanel zawsze kojarzyła się z dobrym smakiem, jednak na początku XXI wieku okazało się, że sięgają po nią głównie panie w średnim wieku. W czasach, gdy trendy już zaczęły kreować blogerki czy młode modelki było to niebezpieczne, bo mogło skazać firmę na powolne zapomnienie. Dział perfumeryjny zareagował jednak błyskawicznie, przedstawiając w 2001 roku perfumy Coco Mademoiselle – zapach dla młodych kobiet.

2. Stoi za nimi legenda

Twórcą perfum Coco Mademoiselle był Jacques Polge. Wcześniej spod jego ręki wyszły inne zapachy Coco Chanel czy Rive Gauche Yves Saint Laurent. Był aktywny też po Mademoiselle: to on był pomysłodawcą takich hitów, jak perfumy Chance dla kobiet czy Blue de Chanel dla mężczyzn. Na emeryturę odszedł dopiero w 2015 roku po ponad trzydziestu latach pracy. Inne kultowe zapachy jego autorstwa jak i perfumy Coco Mademoiselle są dostępne w dobrych perfumeriach internetowych.

7-rzeczy-ktorych-na-pewno-nie-wiesz-o-coco-mademoiselle2

3. Wersja dla oszczędnych

Marka kojarzy się z wyjątkowym luksusem, choć potrafi zrobić ukłon w stronę młodszych klientów. Nie do wszystkich perfum można kupić wymienne wkłady, ale Chanel należy do tych, które pomagają zadbać o środowisko i nieco zaoszczędzić. Poza perfumami w opakowaniu typu „refill” Chanel ma też inne produkty przyjazne portfelowi, jak t-shirty czy drobne dodatki.

7-rzeczy-ktorych-na-pewno-nie-wiesz-o-coco-mademoiselle3.jpg

4. Fabryka gwiazd

W oryginalnym filmie reklamowym perfum Chanel Mademoiselle z 2007 przewinęło się sporo gwiazd. Za muzyką stała Josse Stone. Reżyserował Joe Wright, który dostał nominację do nagrody BAFTA za takie filmy jak „Duma i uprzedzenie” czy „Pokuta”. Reklama została doceniona za ciekawy scenariusz i wysmakowane kadry, od których trudno oderwać wzrok.

5. Charakterystyczne dla Chanel składniki

Choć mają o wiele bardziej nowoczesny charakter, perfumy Chanel Coco Mademoiselle oparte są na charakterystycznych dla Chanel kwiatach: jaśminie i róży. Wcześniej składniki te pojawiały się też w wielu innych produktach marki nadając im klasycznego, kobiecego wdzięku kojarzonego z Chanel.

6. Co je wyróżnia?

O nowatorskim charakterze decyduje dodatek curacao i cytrusów w nucie głowy. Curacao to likier ze skórki cytryny, który pochodzi z karaibskiej wyspy o tej samej nazwie. Jego woń jest jednocześnie świeża, orzeźwiająca i bardzo słodka.

7. Reklama na poziomie

Kolejna reklama perfum Chanel Mademoiselle z 2014 roku została wyreżyserowana przez Luca Bessona – tego samego, który ma na koncie „Piaty element”. Jego kontakty ze światem mody się na tym nie kończą. Przez lata był mężem modelki Milli Jovovich a w 2017 roku wyreżyserował teledysk dla Cary Delevigne.

8. Słynne ambasadorki

Początkowo ambasadorką marki była Kate Moss. Kilka lat temu zastąpiła ją Keira Knightley. Zdaniem Chanel uosabiają ona luz i własny styl, a jednocześnie ma podziwianą na całym świecie klasę. Tymczasem Kate Moss z czasem okazała się być zbyt kontrowersyjna dla nobliwej paryskiej marki. Knightley, która znana jest głównie z historycznych filmów kostiumowych i świadomych wyborów artystycznych, jest dla niej idealnym zastępstwem.