Home Kariera i rozwój 7 kroków do dobrego samopoczucia w pracy

7 kroków do dobrego samopoczucia w pracy

office-design-toronto

Kiedy jesteś zadowolona i tryskasz energią wszystkie codzienne zadania w pracy wydają się łatwiejsze, a czas ich wykonywania jest krótszy. Nie każdy dzień zaczyna się jednak wstając prawą nogą. Sprawdź co możesz zrobić, aby w siedmiu prostych krokach zadbać o swoje lepsze samopoczucie.

Otaczaj się pozytywnymi ludźmi
Od tego jak postrzegasz świat i ludzi dookoła zależy energia jaką emanujesz,a co za tym idzie sukces w relacjach międzyludzkich. Czy chętnie rozmawiasz z kimś o posępnym obliczu, lub pomagasz koleżance, która zawsze ma zły nastrój, a dzień zaczynam od narzekania przy porannej kawie?
Oczywiście, że nie; dlatego aby przcyciągać do siebie miłych i otwartych ludzi sama taka bądź. Rozmawiaj z każdym uprzejmie, uśmiechając się do niego patrz mu w oczy, by wzmocnić pozytywny wydźwięk waszej relacji.

Tryskaj radością
Dlaczego dzieci są takie pełne entuzjazmu? Ich ciekawość świata pozwala im odkrywać każdego dnia miliony nowych rzeczy którymi mogą się zachwycać. Jeśli wszystko Ci już spowszedniało poobserwuj dzieci i zobacz jak to jest cieszyć się najmniejszym kwiatkiem. Zmieniając swoje podejście i spostrzegając na nowo piękno świata aktywujesz w sobie olbrzymie pokłady energii i naturalnej radości, którą będziesz mogła dzielić się z innymi.

Ruszaj się już od samego rana
Siedzący tryb życia nie służy twojemu zdrowiu.Nie oznacza to, że aby go zniwelować musisz od razu gnać do pracy rowerem. Zacznij dzień od odrobiny ruchu, wybierz swoją ulubiona formę aktywności fizycznej. Nieważne czy to będą ćwiczenia rozciągające czy szybszy spacer na jeden przystanek dalej, najważniejsze abyś pozwoliła swojemu ciału na przebudzenie się i zadbała o jego odpowiednie dotlenienie. Również w ciągu dnia nie zapominaj o dobroczynnym wpływie ruchu na twoje zdrowie i samopoczucie. Przejdź się po wodę do dystrybutora na drugim końcu open space’u lub zdecyduj na lunch poza miejscem pracy.

Dbaj o siebie
Kiedy twoje zdrowie fizyczne jest w doskonałej formie od razu lepiej czujesz się psychicznie i masz odpowiednią ilośc energii i zapału, by przenosić przysłowiowe góry. Aby otrzymać taki stan rzeczy wykonuj regularnie badania kontrolne i nie zapominaj o przeglądach stomatologicznych.

Jesteś tym co jesz, więc wybieraj mądrze!
Śniadanie w biegu, a potem brak czasu na przerwę obiadową, bo tyle jest do zrobienia? Pochłaniasz przy biurku kanapkę nie zastanawiając się nawet jaki ma smak? Nie tędy droga. Czas obiadu powinien być czasem odpoczynku, kiedy to twój mózg przestaje myśleć o pracy i się regeneruje, a pomaga mu w tym zdrowe jedzenie. Jeśli sama nie masz czasu lub ochoty na przygotowanie posiłku do pracy kupuj mądrze gotowe dania bogate we wszystkie składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego funkcjonowania twojego organizmu takie jak pożywne, odpowiednio skomponowane sałatki z tuńczyka z jęczmieniem i orkiszem lub czarnymi oliwkami marki Salatino. Zamiast słonych lub słodkich przekąsek wybieraj zdrowe sałatki z sezonowych warzyw lub pełne składników odżywczych zupy. Każde danie rybne mięsne lub węglowodanowe uzupełniaj porcją świeżych warzyw, aby uniknąć nieprzyjemnych problemów trawiennych.

Kiedy coś idzie nie tak, po prostu pomóż komuś.
Nie chodzi tu o przygotowywanie za kogoś rocznego raportu lub zostawanie po godzinach, by nadrobić zaległości koleżanki, która właśnie wróciła z urlopu.Skup się na drobnych uprzejmościach, które właściwie nic Cię nie kosztują, a wprawiają w dobry nastrój przez wydzielanie się endorfin. Jak się okazuje nie tylko czekolada ma taką moc!

Bądź kobieca
W codziennej gonitwie nie zapominaj, że jesteś piękną kobietą. Oczywiście nie ma nic wygodniejszego niż para ulubionych jeansów, ale to w dopasowanej sukience czujesz się bardziej atrakcyjna i pewna siebie. Pozwalaj sobie na odrobinę kokieterii wybierając dobrze skrojone stroje w których wyglądasz jak milion dolarów. Elegancki makijaż i ułożona fryzura doskonale dopełnią twojej stylizacji zwłaszcza wtedy, gdy czeka Cię ważna rozmowa z przełożonym. Dodaj sobie pewności siebie świetnym wyglądem!

Inne pomysły na dobre sampoczucie znajdziesz tutaj.