Home Design i wnętrze 5 sposobów, które ułatwią Ci sprzątanie

5 sposobów, które ułatwią Ci sprzątanie

5-sposobow-ktore-ulatwia-ci-sprzatanie

Sprzątanie to obowiązek, który nie ominie żadnego z nas. Kto nie chce mieć czystego i zadbanego mieszkania, prawda? Jednak z pewnością również każdy z nas chętnie ułatwiłby sobie tę czynność! Jak? Mamy dla Ciebie 5 sprawdzonych sposobów, które ułatwią Ci sprzątanie!

Skorzystaj z pomocy rodziny

Sprzątanie mieszkania to obowiązek każdego członka rodziny. Nie zwalaj zatem całej pracy tylko i wyłącznie na siebie. Wówczas z pewnością zajmie Ci to znacznie więcej czasu, no i oczywiście będzie bardziej męczące. Skorzystaj zatem z pomocy partnera, dzieci. Wydeleguj odpowiednie zadania, które każdy z nich będzie w stanie wykonać. Może warto stworzyć grafik sprzątania, aby każdy zawsze wiedział, co ma do zrobienia?

Zaplanuj czas na sprzątanie

Praca, dzieci, zakupy, a do tego obowiązki domowe – sporo na głowie, prawda? Wracasz do domu i zastanawiasz się czy zdążysz posprzątać czy może jednak przeznaczysz na to inny dzień. Po co marnować czas na zastanawianie się na bieżąco czy dasz radę teraz posprzątać. Zaplanuj ten czas z góry! Ustanów sobie jeden dzień w tygodniu dniem sprzątania i porządków. Wtedy będziesz wiedzieć na czym stoisz i odpowiednio zaplanujesz swój czas. A może wolisz inny rozkład obowiązków? Wszystko zależy od Twoje inwencji. Możesz także stworzyć swój własny harmonogram sprzątania i rozpisać każde pomieszczenie na inny dzień. Dzięki temu zawsze będziesz wiedzieć, kiedy jest czas na sprzątanie.

Wybierz sprawdzone środki czystości

Próbujesz wyczyścić zabrudzoną kuchenkę, a brud ani drgnie? Niesamowicie irytujące, prawda? Po co marnować czas i denerwować się, bo produkt nie spełnia Twoich wymagań. Miej w domu zawsze tylko sprawdzone środki czystości. Takie, którym ufasz lub takie z polecenia znajomych i rodziny. Dzięki temu nigdy nie będziesz zawiedziona ich działaniem i wysprzątasz mieszkanie bez najmniejszego problemu. Jak przekonuje pracownik firmy Eurochemia (więcej o firmie: https://eurochemia.eu/o-firmie/): Wybór środków czystości ma tutaj ogromne znaczenie. Nie tylko dla zachowania odpowiedniej czystości w domu, ale również dlatego, że jesteśmy w stanie zaoszczędzić czas i niepotrzebnie się nie denerwujemy.

Nie łącz czyszczenia z poskromieniem bałaganu

Sprzątanie, a poskromienie bałaganu to zupełnie różne czynności! Bałagan tworzą rzeczy, które nie są odłożone na swoje miejsce, to porozrzucane dokumenty na biurku czy talerze i kubki, które nie powinny leżeć na blacie kuchennym, a w szafce. Najpierw zajmij się ogarnięciem porządku w całym mieszkaniu. Niech każda rzecz znajdzie swoje miejsce i dopiero wtedy przystąp do właściwego sprzątania. A najlepiej wyrób w sobie nawyk bieżącego odkładania rzeczy na właściwe miejsce. Zaoszczędzisz wówczas sporo czasu podczas sprzątania.

Znajdź najbrudniejsze pomieszczenie

Zacznij sprzątanie mieszkania od pomieszczenia, które najbardziej tego potrzebuje. Na początku masz jeszcze więcej energii, więc spożytkuj ją na najbrudniejsze miejsce w domu. Warto również od tego zacząć, ponieważ nieraz należy użyć środków czystości, które potrzebują trochę czasu, aby zacząć działać. Wówczas spryskasz zabrudzenie odpowiednim preparatem i możesz zacząć robić coś innego, podczas gdy będzie on zaczynał działać. Potem wrócisz do tego miejsca, by dokończyć sprzątanie.