Home Lifestyle 5 książek idealnych na lato

5 książek idealnych na lato

Young beautiful woman reading a book at the beach in a sunny day

Lato to idealna pora na nadrobienie zaległości czytelniczych i zapoznanie się z najnowszymi pozycjami. Niezależnie od tego, gdzie spędzamy wakacje, nie może zabraknąć pod ręką dobrej książki. W długiej podróży, pod namiotem, na plaży czy w przydomowym ogrodzie – w każdym miejscu można na chwilę zapomnieć o otaczającym nas świecie i oderwać się od codzienności. Koc lub leżak, ulubiony zimny napój, piękna pogoda i pasjonująca lektura – czy może być lepszy sposób na spędzenie letniego popołudnia? Dziś przygotowaliśmy dla Was listę książek idealnych na wakacyjne leniuchowanie. Czy będzie to wir niezwykłych i zaskakujących wydarzeń, tajne śledztwa i skomplikowane zagadki kryminalne, czy też ciepła opowieść o tym, co tak naprawdę w życiu jest najważniejsze, zdecydujcie sami. A może znajdzie się książkowy siłacz, który przeczyta wszystkie książki z naszej listy?

Co będziemy czytać tego lata? Wspólnie z Ravelo.pl przygotowaliśmy 5 książkowych propozycji idealnych do zabrania na wakacje.

czerwony-pajak

Katarzyna Bonda, Czerwony pająk

Fanom kryminalnych intryg szczególnie polecamy najnowszą część serii „Cztery żywioły” Katarzyny Bondy. Córka Saszy Załuskiej zostaje porwana przez tajemniczych sprawców – mimo śledztwa nie udało się natrafić na żaden trop pozwalający odnaleźć dziewczynkę. Sasza bierze sprawy w swoje ręce i odkrywa, że uprowadzenie dziecka ma związek z zagadkowym samobójstwem dawnego przełożonego Saszy, posługującego się pseudonimem Dziadek. To właśnie w jego rękach spoczywały materiały kompromitujące najważniejsze nazwiska w polskiej polityce. Teraz dokumenty zaginęły, a w ich poszukiwaniach biorą udział – zarówno mafiosi, jak i politycy oraz służby specjalne – a komuś bardzo zależy na tym, żeby to właśnie Sasza je odnalazła. Porywacze wiedzą, że Sasza zgodzi się na wszystko, by uratować córkę. A w starej torpedowni w Gdyni nurek znajduje zwłoki kobiety. Jeszcze zanim badanie DNA potwierdzi tożsamość ofiary, komendant Robert Duchnowski rozpoznaje ciało… Jesteście ciekawi, co będzie dalej?

kropla-nadziei

Katarzyna Michalak, Kropla nadziei

Pisarka nie spoczywa na laurach i właśnie ukazała się jej kolejna w tym roku książka – ostatnia część bestsellerowej Trylogii Mazurskiej. Ostatnie tygodnie nie były łaskawe dla bohaterów – niedawne tragiczne wydarzenia sprawiły, że świat Mateusza, Siergieja i Nataniela legł w gruzach, a bohaterowie są zrozpaczeni. To właśnie w pięknej mazurskiej wiosce Sennie, położnej wśród lasów, rozgrywają się najtrudniejsze chwile w ich życiu. Czy bohaterowie poradzą sobie z przeciwnościami losu? Czy życie w końcu uśmiechnie się do nich? Czy Siergiej pogodzi się z odejściem bliskiej mu osoby, której zaufanie i miłość odzyskał z ogromnym trudem? Czy życie nabierze sensu i barw dla Mateusza? Jak poradzi sobie Nataniel? Katarzyna Michalak snuje opowieść o tym, że nawet po najczarniejszej nocy wstaje słońce, a przejmujący ból serca może zostać uśmierzony przez małą kroplę nadziei. Przekonajcie się, jak zakończy się Trylogia Mazurska.

moje-serce

Jojo Moyes, Moje serce w dwóch światach

Autorka bestsellerowej powieści „Zanim się pojawiłeś”, na podstawie której nakręcono poruszający film z Emilią Clarke i Samem Claflinem, powraca z kolejną książką. „Moje serce w dwóch światach” opowiada o dalszych losach bohaterki poprzednich książek Moyes. Lou przyjeżdża do Nowego Jorku – miasta drapaczy chmur, eleganckich restauracji, nieustannego pośpiechu i zgiełku. Bohaterka wie, że jej związek z jej nowym chłopakiem Samem, który pozostał w Londynie może nie przetrwać tej próby odległości. Pewnego dnia Lou spotyka mężczyznę, który nie tylko ma ten sam kolorów włosów, co Will, lecz także uśmiech, a nawet spojrzenie. Czy to możliwe, że istnieje mężczyzna aż tak podobny do miłości jej życia? Miłości, która, jak się zdawało, bezpowrotnie odeszła? W momencie staje się jasne, że każda decyzja, którą podejmie, całkowicie zmieni życie Lou.

zerwa

Remigiusz Mróz, Zerwa

Najnowszą powieść Remigiusza Mroza polecamy miłośnikom polskich gór, wędrówek po szlakach, wspinaczki i kryminałów. Tym razem pisarz zabiera czytelników w środek sezonu turystycznego w górach. Na Rysach zostają odnalezione zwłoki starszego mężczyzny. W usta ofiary sprawca włożył monetę, a na nagim torsie wyciął krwawy napis „Revertar ad Ierusalem in misericordiis”. Operatus mundi mordercy nie pozastawia złudzeń – wrócił ten, którego wszyscy się obawiali. Sytuację komplikuje fakt, że zwłoki ofiary umieszczono na samym środku słupka granicznego – z tego powodu śledztwo zamierzają prowadzić zarówno polskie, jak i słowackie służby. Gdy zbocza gór spływają krwią, a w mieście i na szlakach wybucha panika, Wiktor Frost budzi się zakopiańskim szpitalu. Frost nie pamięta, co działo się z nim, odkąd wyjechał z kraju, by odkryć, jakie tajemnice skrywa pewna skrytka pocztowa…

a-ja-zem-im-powiedziala

Katarzyna Nosowska, A ja żem jej powiedziała

Na koniec proponujemy książkę inną niż pozostałe. Katarzyna Nosowska, wokalistka zespołu Hey i autorka tekstów, postanowiła spróbować swoich sił w literaturze. „A ja żem jej powiedziała” to książka o codzienności, związkach, miłości (jak kochać i jak nie kochać), problemach w okiełznaniu nastolatków, niszczycielskim wpływie portale społecznościowych na nasze życie, o tym, że czarny wcale nie wyszczupla i wielu innych sprawach. Nosowska z niesamowitym dystansem do siebie i humorem porusza istotne sprawy, m.in. o konsekwencjach tłumienia swojego głosu wewnętrznego, jak polubić siebie samego i swoje życie oraz pozostać sobą „Od jakiegoś czasu nie wstydzę się tego kim jestem. Znam swoje możliwości. Są zbyt ograniczone by zawojować świat, ale wystarczające, by być wdzięczną, lubić życie i oddychać swobodnie”, mówi autorka. Książka Nosowskiej swoją błyskotliwością nie tylko bawi, lecz także skłania do refleksji. Skusicie się na takie wydanie Nosowskiej?