Home Lifestyle 3 rzeczy, o których powinnaś pamiętać wyjeżdżając na zimowy urlop

3 rzeczy, o których powinnaś pamiętać wyjeżdżając na zimowy urlop

zimowe szalenstwo

Większość z nas z utęsknieniem czeka na zimę głównie ze względu na sporty zimowe. Marzymy aby podczas ferii było słońce, mróz i dużo śniegu. Takiej pogody życzy sobie każdy kto jeździ na nartach, desce czy uwielbia górskie spacery. Często jednak uprawiając sport w takich warunkach lub po prostu spacerując zapominamy o odpowiednim przygotowaniu. Zobacz o co powinnaś zadbać wyjeżdżając na ferie zimowe.

Ciepłe ubranie

Bielizna termoaktywna pomaga utrzymać odpowiednią temperaturę. Jest zrobiona ze specjalnych syntetycznych materiałów, dzięki którym wilgoć odparowuje dużo szybciej. Kiedy jest zimno dobrze izoluje. Powinna być dobrze dopasowana, ponieważ zbyt luźna może nie spełniać swojej funkcji. Kombinezon i kurtka narciarska są równie ważne podczas aktywnych wyjazdów w góry. Powinny chronić nas przed wiatrem, zimnem i wodą. Nie zapomnij również o odpowiednich butach, które mają być przede wszystkim wygodne i ciepłe. Do kilkudniowych wspinaczek będą potrzebne te specjalistyczne posiadające wyciągane botki. Na jednodniowe wycieczki wystarczą buty skórzane, które umożliwiają dopięcie raków automatycznych.

Pielęgnacja skóry

Zimą nasza skóra jest szczególnie narażona na działanie czynników zewnętrznych takich jak wiatr i mróz. Skóra staje się wtedy wrażliwa, a jej naturalna bariera hydrolipidowa osłabiona. Dlatego tak ważna jest zmiana dotychczasowej pielęgnacji, na taką która będzie odpowiadała aktualnym potrzebom skóry. Powinniśmy wystrzegać się szczególnie toników z alkoholem czy silnie oczyszczających żeli na bazie mydła, a zadbać o odpowiednie nawilżanie i natłuszczanie skóry. Niezwykle ważne jest również aby kremy do twarzy posiadały wysokie filtry UV, które będą chronić przed szkodliwym promieniowaniem, dzięki czemu unikniemy także przebarwień.

Ochrona wzroku

Równie ważne co odpowiednie ubranie i pielęgnacja jest ochrona wzorku o czym często zapominamy szczególnie zimą. Gogle narciarskie chronią przed wiatrem, śniegiem, wystającymi gałęziami czy drobinkami skruszonego lodu. Jeśli jednak planujesz zimowe piesze wycieczki wystarczą okulary przeciwsłoneczne z filtrem polaryzacyjnym (np. marki Belutti), które eliminują odblaski promieni słonecznych odbijających się od powierzchni śniegu. Okulary sportowe są wyposażone w specjalną, lekką oprawę i idealnie przylegają do twarzy chroniąc oczy przed podmuchami wiatru.

Pamiętaj również, że odpowiedni ubiór i ochrona nie oznacza, że nie możemy wyglądać modnie i stylowo. W swoich stylizacjach nie bój się kolorów i lustrzanych okularów, dzięki którym wyróżnisz się z tłumu turystów!

okulary bellutti

Dostępność: najlepsze salony optyczne na terenie całej Polski.

Więcej na www.belutti.com