Home Uroda Makijaż podczas choroby – jak wyjść z twarzą?

Makijaż podczas choroby – jak wyjść z twarzą?

girl-2171052_960_720

Nikt z nas nie lubi być chory. Przeziębienie sprawia, że jesteśmy „nie do życia”. Czujemy się i wyglądamy okropnie, a co zrobić, gdy trzeba wyjść? Podpowiadamy, jaki makijaż zastosować podczas choroby.

Wygląd i samopoczucie na niskim poziomie

Gdy dopada nas przeziębienie, najchętniej byśmy zasnęli i obudzili się za trzy dni, kompletnie zdrowi. Niestety, nie ma lekko i trzeba walczyć z chorobą. Katar, zawroty głowy, ból gardła i kaszel, to typowe objawy przeziębienia. Sprawiają, że czujemy się jak wrak człowieka. Nie chce nam się nic robić i za wiele nie możemy robić. Jednak czasami trzeba opuścić ciepłą kołdrę i wyjść do ludzi – chociażby do lekarza lub apteki. Jeżeli chcecie zatuszować swój stan z pomocą przychodzi makijaż. Podpowiadamy, jak go nałożyć, by nasza twarz nie zdradzała objawów chorobowych.

Makijaż chorobowy – nie za dużo i z głową

Makijaż w trakcie choroby powinien wyglądać jak najbardziej naturalnie. Zrezygnuj z imprezowego stylu i godzin spędzonych w łazience – lepiej skupić się na leczeniu. Na malowanie się poświęć tylko kilka minut. Jeżeli jesteś chora z pewnością nie wybierasz się na wiele ważnych spotkań, na których musisz prezentować się nienagannie. Dlatego wystarczy ci tylko kilka kosmetyków.

Skup się na tych fragmentach głowy, na które choroba nie ma wpływu. Przeziębienie dotyka głównie nasze oczy, usta i nos, dlatego zacznij od umycia włosów. Z pewnością masz wrażenie, że stają się one przetłuszczone, więc szybkie mycie je odświeży. Dopiero teraz możesz przejść do twarzy. Na początek dokładnie ją oczyść. Umyj twarz przy użyciu wody oraz żelu lub pianki antybakteryjnej. W trakcie choroby tracimy dużo wody, co sprawia, że nasza skóra robi się napięta oraz szorstka. By uniknąć takiego efektu, oprócz picia dużej ilości płynów, należy działać od zewnątrz. Smaruj twarz kremem nawilżającym i stosuj kosmetyki o podobnych właściwościach. Dzięki nim skóra będzie ożywiona i oddychająca.

Twoimi najlepszymi przyjaciółmi w chorobie, oprócz syropu i tabletek, są korektor, podkład i puder. Podkład sprawia, że wszelkie niedoskonałości na naszej twarzy stają się niewidoczne. W trakcie choroby to szczególnie ważne, bowiem nasza cera wygląda na nieświeżą i mało atrakcyjną. Podkład w połączeniu z korektorem sprawią, że pierwsze objawy przeziębienia zostaną zatuszowane. W zwieńczeniu dzieła pomoże puder, który zmatuje cerę i sprawi, że nie będzie się ona świecić. Możemy również użyć różu, który nada skórze świeżości i delikatności.

Należy pamiętać, by w trakcie choroby stosować kosmetyki, które nie sprawią, że będziemy wyglądać na bardziej chore. Jeżeli chcesz nałożyć cień na swoje powieki zrezygnuj z koloru różowego i fioletowego. Przez nie będziesz wyglądać na bardziej zmęczoną. Ciemny makijaż jest niewskazany, lepiej zastosować neutralne barwy, które rozjaśnią twarz. Szczegóły poznasz tutaj. Jeżeli jesteś chora i nie musisz wychodzić, zrezygnuj przez kilka dni z makijażu. Skup się na oczyszczaniu i nawilżaniu swojej skóry, zarówno od wewnątrz, jak i zewnątrz. Dzięki temu przeziębienie nie będzie miało tak negatywnego wpływu na stan twojej cery.