Home Lifestyle Więcej czasu dla siebie! – strategia pani domu na lato

Więcej czasu dla siebie! – strategia pani domu na lato

wiecej-czasu-dla-siebie-–-strategia-pani-domu-na-lato

Pracujesz zawodowo, wychowujesz dzieci, sprzątasz, gotujesz i robisz zakupy? Jeśli patrzysz na piękną, letnią pogodę jedynie zza okna, to znak, że warto zmienić codzienne nawyki! Wygospodarowanie czasu dla siebie wcale nie musi być karkołomnym zadaniem!

Nie masz czasu na sport? Zacznij jeździć do pracy rowerem albo wysiadaj z autobusu o kilka przystanków wcześniej. Nie pamiętasz już, kiedy ostatnio przeczytałaś książkę? Przerzuć się na audiobooki i słuchaj ich podczas sprzątania albo jazdy samochodem. Masz wrażenie, że w centrum handlowym spędzasz całe dnie? Zakupy rób online, w sklepach jak Tesco, Piotr i Paweł czy Frisco. Opinie psychologów i trenerów są zgodne: bardzo często brak czasu wynika z jego złej organizacji.

Zrób inwentaryzację codziennych zwyczajów

Masz wrażenie, że dzień ucieka ci przez palce i bardzo często nie masz pojęcia, na czym upłynęły ci całe godziny? Czujesz, że jesteś ciągle zajęta, ale nie widać efektów twojej pracy? Możesz mieć problem z organizacją czasu. Przez kilka dni zapisuj co godzinę listę czynność, które wykonałaś. Co zabiera ci najwięcej czasu? Dojazdy do pracy? Obowiązki domowe, jak sprzątanie, gotowanie i zakupy? A może całe godziny upływają ci na przeglądaniu mediów społecznościowych albo oglądaniu telewizji „jednym okiem”? Wiedząc, gdzie leży problem, łatwiej opracujesz rozwiązanie.

Opracuj strategię rozwiązania problemu

Być może bardzo wiele godzin zajmuje ci sprzątanie albo gotowanie? A może zakupy? Na wszystko jest sposób! Na przykład, jeśli problemem są zakupy, możesz zrobić je online w sklepach takich, jak Auchan albo Frisco. Opinie użytkowników sieci o zakupach w Internecie są bardzo korzystne. Co więcej, często możesz liczyć na ciekawe promocje i na przykład darmowe dostawy – oferują je Piotr i Paweł, Tesco, Frisco. Opinie o poszczególnych sklepach znajdziesz w mediach społecznościowych oraz na blogach.

A może dużo czasu zajmuje ci gotowanie? Latem możesz łatwo rozwiązać ten problem, posiłki opierając na kompozycjach z sezonowych warzyw i owoców. Ich przygotowanie zajmie kilkanaście minut – na przykład fasolka szparagowa lub młoda kapusta, młode ziemniaki i jajka sadzone, albo makaron z truskawkami i twarogiem. Pamiętaj także, że twoim sprzymierzeńcem są wszelkie zapiekanki. Przygotujesz je, do naczynia żaroodpornego wrzucając pokrojone warzywa i mięso. Przypraw mieszankę, wstaw do piekarnika na godzinę i gotowe!

Szukaj okazji do łączenia czynności

Dużo czasu spędzasz w samochodzie? Dopilnuj, aby nie był to zmarnowany czas. Słuchaj audiobooków albo ucz się języka obcego, podróżując autem. Nagrań możesz słuchać także podczas sprzątania, gotowania i wielu innych zajęć. A może pracujesz niedaleko domu? Możesz poranki wykorzystać na szybki marsz do pracy albo jazdę rowerem. Zyskasz w ten sposób odrobinę czasu dla siebie, a jednocześnie wykonasz czynności, które i tak musiałabyś wykonać.